kategoria: A600
[#1] WhichAmiga + Furia = Guru Meditation
Hej

Odpalał może ktoś WhichAmiga na A600 z Furią (v2 z FPU)?
Jak odpalam praktycznie od razu jest zwis, odpalenie z parametrem "?" pokazuje kilka linii debuga, po czym chwile powisi i reboot.

Myślałem że coś popsułem Remusem i niestandardowymi modułami w ROMie, ale uruchomiłem Amigę z dyskietki (oryginalny WB3.1), bez żadnych łatek i modyfikacji Kickstartu i dalej to samo. Bez Furii działa :/

Wyglada to tak jak na zdjęciu, ostatnim wpisem jest DEBUG 15, a po chwili reboot.
[#2] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

[#3] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

Możliwe że to przez "niekompatybilną" wersje którejś z bibliotek. Niestety nie pamiętam której.
[#4] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

Ja mam to samo z systemowym Show Board. To prawdopodobnie kwestia biblioteki z urządzeniami.
Jak mi jakąś kartę wykrywał to przy zamykaniu był guru, a na innej bibliotece (gdzie nie było karty w bazie) zamykał się prawidłowo. Niestety nie pamiętam z jaką to kartą było. Podejrzewam najnowszy nabytek: X-Surf-100+RR.
[#5] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@*y, post #2

No niestety ta beta WhichAmiga zachowuje się tak samo.
Ściągnąłem również najnowszą (chyba) wersję board.library v3.42 z
https://amiga.foul.fr
, ale niestety to też nic nie pomogło :/
[#6] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #5

Może więc poszukaj starszej board.library gdzie ,kolidującej' karty nie będzie i przestanie wieszać system.
[#7] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

Bez Furii działa :/


problem tylko i wyłącznie po stronie AMIGIpomysł
[#8] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

u mnie odpala się bez problemów... wszystkie wersje
[#9] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

Miałem to samo u siebie - zwieszka za każdym razem. W moim przypadku problemem były niewłaściwe biblioteki z serii mathieee... Przeniosłem wszystkie i wrzuciłem tylko te z oryginalnego Workbencha 3.1 i problem zniknął. Miałem też coś z 68040.library (która na pewno zawieszała SysInfo, ale czy miała wpływ na WhichAmiga, tego nie pamiętam).
[#10] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@Umpal, post #9

W sumie to chyba nie jest kwestia żadnych bibliotek, ani board ani math. Uruchamiałem WB z oryginalnej dyskietki 3.1 ( SYS: = DF0: ) i dalej zwis, a SnoopDog do zwiechy nie pokazuje żadnej próby OpenLibrary. Może jeszcze poszukam starszych wersji WhichAmiga zanim się poddam :).
[#11] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@aKlon, post #8

U mnie to samo, działało bez problemu, na którymś czystym classicWB.
[#12] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@R222, post #11

whichAmiga nie wymaga żadnych bibliotek .. działa z pustej bootowalnej dyskietki nawet na A500
[#13] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #1

Kickstart/Workbench orginał czy pirat z sieci/copy party??
[#14] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@polutuje, post #13

KS 3.1 40.063, ale nie oryginał.

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2018 14:49:43 przez vojo
[#15] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #14

System instalowałeś na Amidze czy na winuae ?
[#16] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@Dorian3d, post #15

Przygotowanie karty i instalacja gołego WB 3.1 na WinUAE, reszta na Amidze.
[#17] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #14

To smuteczek.. nie masz żadnej pewności że dobry kickstart, że dobrze zaprogramowany, że EPROM dobry a znając życie pewnie masz syf ze wschodu...
[#18] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #16

Furią i karty Ech...
Workbench orginał?
[#19] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #14

KS 3.1 40.063, ale nie oryginał.

Cloanto? Jeśli tak, to może być problem z Workbench.library
[#20] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@polutuje, post #18

Nie mam żadnych problemów z Furią ani jej współpracą z kartami SD - w ogóle nie mam problemów z Furią, wszystko działa OK poza tym nieszczęsnym WhichAmiga.
A WB oryginalny 3.1.
[#21] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@Umpal, post #19

Nie Cloanto, Commodore
[#22] Re: WhichAmiga + Furia = Guru Meditation

@vojo, post #16

obstawiam SCSI device
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem