kategoria: A500
[#1] AMIGA 500 i stacja niedziałająca
Witam wszystkich , to mój pierwszy post na forum
Amige 500 mam jeszcze z 1991 - leżała wiele lat w pawlaczu .Teraz wracam do amigowania
Problem mam taki : nie działa mi stacja fdd . Czy opłaca się to naprawiać czy może zastąpić jakimś nowoczesnym rozwiązaniem ?
[#2] Re: AMIGA 500 i stacja niedziałająca

@jaluha_Ltnedal_necaler, post #1

Najlepiej gotek lub hxc
A jak chcesz uzywać dyskietek to mozna dostosować stacje z PC
[#3] Re: AMIGA 500 i stacja niedziałająca

@jaluha_Ltnedal_necaler, post #1

Możliwości masz dwie: załatwić albo samemu przerobić stację z PC, wtedy będzie tak jak kiedyś, albo GOTEK czyli zamiennik stacji w postaci obrazów dyskietek na pendrive.
Jeżeli Twoja stacja nie jest mocno zardzewiała i skorodowana może wystarczyło by ją przeczyścić - szczególnie głowice jakimś delikatnym patyczkiem kosmetycznym (byle nie na sucho), to zależy w jakich warunkach leżała przez te lata.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem