kategoria: A600
[#31] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@SuperBuster, post #29

albo kupić NEO GEOpomysł
[#32] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@SuperBuster, post #29

ehhhh.... tak zabilem przy trzecim szarpaniu gdy pierwsze dwa odpadly az sie usmiech na chwile pojawil... szczerze mocno wcale nie szarpalem

czy da sie naprawic??? pewnie tak ale to juz nie bedzie ori...

jak ktos cos potrzebuje pisac smialo ja szukam nowej plyty no i mam nauczke... najpierw czytamy i pytamy potem robimy proste...

nie negowac nie smiac sie tylko laczyc w bolu

dziekuje wszystkim udzielajacym sie za pomoc i rady
[#33] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #32

za nicka i za to co zrobiłeś z AMIGĄ nie pomogę, smuteczek for you
[#34] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #32

Ja bym to zanurzył na noc w izopropanolu, może by puścił
[#35] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@polutuje, post #33

nikt ciebie o nic nie prosil

a zrobilem co moglem sam proste naprawde twoje dwa komentarze sa totalnie zbedne
[#36] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #35

nikt ciebie o nic nie prosil

tiruriru...
a zrobilem co moglem sam proste naprawde twoje dwa komentarze sa totalnie zbedne

sp******i......ś
[#37] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@polutuje, post #36

ktos tu ameryke odkryl :D

pisalem ze cos glupiego zrobilem i tak przyznaje sie spie**olilem temat trudno szukam nowej plyty

ktos cos potrzebuje z takiej plyty to pisac chetnie pomoge albo wyrwe hahaha

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 20:24:13 przez Macintosh

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 20:24:50 przez Macintosh
[#38] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #37

Nie wygląda aż tak źle - tylko musisz to dać komuś kto z SMD ma wprawę w lutowaniu powierzchniowym i z naprawą ścieżek się już bawił, idealnie to już nie będzie wyglądać ale jest nadzieja, że płyta wstanie.
[#39] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #37

nie rób tego więcej
[#40] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Adinfo, post #38

Nie znam osobiscie takiej osoby. Wole kupic druga a ta na czesci albo nawet i moge komus oddac w zamian za to ze ktos przywroci ja do zycia i bedzie uzytkowal.
[#41] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #37


Plyta jest nadal do naprawy i generalnie polecam to o wiele bardziej niz kupno nowej, bo generalnie zal kazdej plyty, tak szybko odchodza.
Troche sie pospieszyles, bo nawet jak struny pekaly, to na kazdy klej ostatecznie dziala jakis rozpuszczalnik
[#42] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@thetdr11, post #41

A na klej z żywicy epoksydowej? Nie ma rozpuszczalnika.
No chyba że benzyna... Plus zapalniczka szeroki uśmiech
Pozdrawiam
Krzysiek
[#43] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Krzysiek2, post #42

Ja używam tego kleju, nigdy nie miałem problemu z odklejeniem radiatora. Tyle , że klej daje tylko po rogach delikatnie a w środek zwykłą paste termoprzewodzącą.
[#44] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@ponior, post #43

Plyta leci do uzytkownika Krzysiek2 bedzie ja reanimowal takze wszystko dobrze sie skonczy mam nadzieje :P
[#45] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #44

Płyta jest spokojnie do uratowania. Urwane ścieżki zastąpić cienkim przewodem. Jeżeli Gayle nie ma pourywanych nóg, to można go użyć, w najgorszym wypadku trzeba kupić nowy.

Ale koncept założenia radiatorów na chipy A600 niezwykły
Raz w życie spotkałem się z radiatorami na chipie w małej Ami - było to w A1200, gdzie właściciel powklejał jakąś przemyślną konstrukcję radiatora który odprowadzał ciepło z Alice na ekran. Działało OK w gołej Ami, po instalacji karty turbo zaczęły się zwisy po kilku min działania. Wypróbowałem różne koncepcje, ostatecznie wlutowałem nowego Alice i problem zniknął.
Ale gdy wszystko działa OK.... to po co ruszać?

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 10:03:14 przez wali7
[#46] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Krzysiek2, post #42

Nie wiem, nie znam sie ale widzialem kiedys w w Castoramie rozpuszczalnik do fug na bazie zywicy epoksydowej, wiec czemu by nie mozna kleju epoksydowego rozpusic?
[#47] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@thetdr11, post #46

Kleje które polimeryzują (np. żywica epoksydowa) z definicji nie rozpuszczają się w popularnych rozpuszczalnikach.
[#48] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #44

Ech kolego żeby tak załatwić sobie amige przez własną głupotę...
Chociaż ja ostatnio nie byłem lepszy.Próbowałem nową metodę wybielania,która znalazłem tu na forum w filmiku:
link
Otóż wybielałem zakupionego Dreamcasta stosując sposób "gotowania" czyli woda o temperaturze 70'C do której wlałem oxydant 12% w postaci cieczy.
Wszystko szło gładko przez godzinę, widziałem już że obudowa zmienia kolor ale denerowało mnie że wypływała ciagle, wiec położyłem radiator z chłodzenia boxowego AMD na obudowę by była ciągle zanurzona i wyszedłem na 15min wyprowadzić psa.
Jak wróciłem i zobaczyłem co się stąło z moją obudową to o mało nie odstałem zawału:
Wynik wybielania

Co prawda tego samego dnia znalazłem obudowę na olx za 60pln więc nie kosztowało mnie to dużo,za to nauczyłem się jak nie wybielać plastiku.....

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 15:45:21 przez FeRu
[#49] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@FeRu, post #48

No, ale jest naprawdę biała

Szkoda tej obudówki z DreamCast'a..
[#50] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@FeRu, post #48

heh mysle ze kazdemu cos glupiego sie przydarzylo w zabawie z retro sprzetem :D
[#51] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@BULI, post #49

Sukces jest utrwalony, porażka jedynie zapamiętana.
[#52] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Dorian3d, post #51

Jest też takie powiedzenie, a nawet kilka które pasują do tych sytuacji:
"Człowiek uczy się na błędach" lub" Polak mądry po szkodzie" albo "błędów nie popełnia tylko ten co nic nie robi"

Co prawda wybielanie wodą jest o wiele skuteczniejsze niż typowe opalanie a słońcu w kremie 12% i wybiela bardzo równomiernie jednak trzeba pilnować temperatury miedzy 60-70'C przez 4 godziny i przede wszystkim nie dawać żadnego obciążenia by plastik był zanurzony.
Nie ukrywam że nie spodziewałem się że nawet w takiej temperaturze dosc gruby plastik się odkształci ale teraz juz wiem pomysł

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 22:53:43 przez FeRu
[#53] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@FeRu, post #52

Plyta wyslana. :) i reszta typu zasilacz itp. Jak szalec to szalec :)
[#54] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #20

albo zejdzie albo wyrwe razem z chipem ... mam takiego nerwa juz ze mi wszystko jedno ;/


A nie mówiłem?! link
Po co szukasz porad na forach skoro się nie stosujesz do porad tylko "łapiesz nerwa".
Teraz pewnie zapłacisz więcej niż przy zakupie kolejnej sztuki

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 19:33:19 przez Vato
[#55] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Vato, post #54

Spoko za glupote sie placi ile razy mozna to pisac :/
[#56] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@polutuje, post #30

Tak poza konkursem z czystej ciekawości a nie dałoby sie odlutować układów i dopiero później piłować, szlifować ustrojstwa? Jak myślisz gdybanie na przyszłość jak ktoś z kolejnym takim patentem zawita?
[#57] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@KM, post #56

Witam.
Możnaby spróbować naprawić wlutowywując podstawkę PLCC 84 SMD a brakujące połączenia uzupełnić kynarem.
Szkoda że nie zobaczyłem tego wątku wcześniej bo miałbym możliwość załatwienia kawałka drucika tytanowego.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2018 21:43:42 przez ted
[#58] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #55

Napisz jak płyta wróci z naprawy i zrób zdjęcia.
[#59] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Adinfo, post #58

Tak zrobie po majowce jakos Pan Krzysiek bedzie robil.

No to tak dla odbudowania swojej reputacji po zniszczonej przez glupote a600 pochwale sie drobnymi fotkami po odbudowie a500 :





































W kolejce czeka a1200 i a600

P.S. a500 i a1200 odkopala kolezanka na strychu i dostalem je za free :D

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 01:10:59 przez Macintosh
[#60] Re: Radiatory na A600 Pomoc w.....

@Macintosh, post #59

Czym potraktowałeś ekrany? Wyszły śliczne :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem