[#1] Amiga 1000 i ACA500plus
Cześć!

Kierując się poradami uzyskanymi na tej grupie ze spokojnym sercem kupiłem do Amigi 1000 kartę ACA500plus. Otwieram instrukcję, a tu jak wół i to pogrubione:

Do not install the ACA500plus on an Amiga 1000!

I potem „Please refer to our Wii for further information”, ale już w owej Wiki ani słowa o A1000. W opisie przedsprzedażowym również nie było o tym słowa. Teoretycznie mogę kartę zwrócić, ale... nie chcę :)

Pytam więc: o co chodzi? Ktoś używa takiej konfiguracji? Czym może grozić takie połączenie?

Dzięki!
[wyróżniony] [#2] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #1

Jeans planuje/zapowiada już od dawna kartę dla A1000, ale do teraz nie można się jej doczekać.

Na necie są filmiki i materiały pokazujące, że zarówno ACA500, jak i ACA500+ ładnie współpracują z A1000 ok, racja
[wyróżniony] [#3] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #1

Piszą tak bo nie wspierają takiej konfiguracji oficjalnie i jak coś sie spupcy to Twoja wina...

natomiast jak widać poniżej uruchomić się da

link
[wyróżniony] [#4] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #1

[#5] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Dorian3d, post #4

Tak, ten filmik widziałem przed zadaniem pytania. Ale chciałem usłyszeć więcej zapewnień, że „wszystko będzie dobrze”.

Dobra, spróbuję dziś wieczorem, najwyżej będzie na Was.
[#6] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #5

będzie na miasto meneli
[#7] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@polutuje, post #6

Nie ma kogo winić, bo poszło :)



Podoba mi się nawet to boot menu w stylu czołówki gry.

Jak tylko przyjdą karty CF biorę się za instalację systemu.

Dzięki wszystkim!
[#8] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #7

Karty CF?
Chodzi Ci o licencjonowany WB z Cloanto?
Druga karta jest jak jumpstick - w formacie pecetowym podrzucasz dodatkowe pliki. Pierwsza to systemowy.
P.S
Ładnie to wygląda.
[#9] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Ralpheeck, post #8

Dokładnie tak. Licencjonowane dyskietki instalacyjne są już zapisane jako obrazy w ROMie, potrzebuję tylko karty na instalację systemu i „transportową” :)
[#10] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Ralpheeck, post #8

P.S
Ładnie to wygląda.
Na moje oko to wisi w powietrzu i sterczy jak przyklejone na ślinę z boku tego pięknego komputera:). Ps. Ja bym to wsadził do środka:).

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 09:22:56 przez fazior
[#11] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@fazior, post #10

Ralpheeckowi chyba chodziło o zawartość ekranu. Co do wystawania karty ni w pięć ni w dziewięć to się zgadzam, ale wszelkie „sidecary” do A1000 też się z nią jakoś pięknie nie komponują. Najładniej moim zdaniem rozwiązał to człowiek w filmiku wyżej (odpowiedź #4) wygiętym kawałkiem pleksi.
[#12] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #11

zaktualizuj ace 500plus
to podstawa


Ostatnia aktualizacja: 21.04.2018 10:00:51 przez Dorian3d
[#13] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Dorian3d, post #12

I po tej aktualizacji karta sama Ci sformatuje CFki, założy partycje i zainstaluje WB 3.1. ktory ma wsobnie. jest do tego opcja.
Ona jest tylem do przodu i do gory nogami tak?
Troche kijowy dostep do knefla ale lepiej tak niz wcale.
Zmontuj na to przynajmniej jakas podstawke zeby noe wisialo bo jeden nieopatrzny ruch i.,.. poooszłooo!
[#14] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@softiron, post #13

Odwrotnie niż w A500, ale nie do góry nogami.
[#15] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Kilos, post #14

A faktycznie widac DisMo. Jakos tak mialem wrazenie w tymfilmie ze diody mu od spodu blyskaja, moze to mnie zmylilo.
[#16] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #7

Brawo Ty OK
[#17] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@BULI, post #16

Kurcze, z tym instalowaniem ACY na stałe w środku to nie byłby głupi pomysł w sumie.... Nie orientuje sie ktoś jak by to można technicznie ogarnąć/ Jest miejsce? Może jakaś przelotka do środka?
[#18] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@Ralpheeck, post #17

Jest trochę za mało miejsca na to. „Przelotka” musiałaby być bardzo płaska, żeby nie naruszać boku obudowy, zwężana żeby nie ruszać napędu dyskietek, kątowa żeby dało radę wkładać dodatkowe karty, ewentualnie elastyczna i długa — ale wtedy pewnie (zgaduję) pojawiłby się problem z timingami. U mnie wygląda to tak:

[#19] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #18

Podsumowując temat i dla potomnych:

Oprogramowanie uaktualnione do 0.110, WB 3.1 zainstalowany, Amiga 1000 ma teraz w sumie 4 napędy (!) i wszystko wydaje się działać poprawnie mimo przestróg w instrukcji przed używaniem ACA500plus z tym komputerem. Stabilność mechaniczną można zapewnić gwintowaną nogą ⌀3M z dwiema nakrętkami kołpakowymi i jedną zwykłą + podkładki pomysł

Dzięki wszystkim za rady.





[#20] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #19

Brawo Ty!
Chodzi stabilnie na wszystkich prędkościach procesora?
[#21] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #19

A1000 masz w wersji NTSC, czy PAL?
[#22] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@BULI, post #21

Wersja NTSC.

A co do częstotliwości procesora — próbowałem tylko 7 i 14 MHz, obie działają OK. Nie podkręcałem nic ponad to.
[#23] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #22

O widzisz, to tak jak moja (NTSC).

Czy pod ACĄ jest jakas opcja zmiany z NTSC na PAL?
[#24] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@BULI, post #23

Tak.
[#25] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #24

No to mnie namówiłeś na ACE
[#26] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@BULI, post #25

Aby Cię namówić jeszcze bardziej, ACA500plus ma fajną funkcję wywalania informacji diagnostycznych na port szeregowy.

Tutaj nagrałem filmik jak wywalam te informację na konsolę linuksową, a przy okazji widać odpalenie Action Replay III — który też jest wbudowany w acę:

[#27] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #19

Nie boisz się tak tego na wierzchu trzymać? Ja bym wsadził w jakieś pudełko na dyskietki jest wystarczająco duże i zawsze to jakaś ochrona, a wycięcie dziury w pudełku to chyba nie problem.
[#28] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@KM, post #27

Owszem, myślę o takim rozwiązaniu z pleksi jak na jednym z filmów wyżej w wątku.
[#29] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #26

Zmieniłeś wystrój? Nowe regały zainstalowane czy to po prostu inna ściana?
Instalacja karty kozak. Sama karta też mega- na SACP miałem zrobiony na jej temat wykład szeroki uśmiech
[#30] Re: Amiga 1000 i ACA500plus

@podstawek, post #26

No, bardzo fajny bajer z tym serialem (tego nie wiedziałem o ACA 500+) -> trzeba wspomóc Jensa szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem