kategoria: A600
[#1] Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi
Witam,

kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Vampire A600 2.1.
Karta działa sflaszowałem ją na najnowszy core (2.9).
Niestety nie mogę w żaden sposób uzyskać sygnału z hdami.
Instalowałem Picasso i sterowniki SAGA. Wrzuciłem również CoffinOS na jakiś walający się HDD 2.5 cala. Efekt "no signal". Wyjście testowałem z Dell 2410 oraz telewizorem Philips 49'. Jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc!
[#2] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #1

Potrzeba więcej informacji.

Czy widać obrazek startowy "Apollo Accelerators" na HDMI przy włączeniu? Na RGB/CVBS coś się wyświetla? Być może gdzieś w Startup-Sequence coś powoduje, że jej wykonywanie się zatrzymuje i nie ładuje WB/P96.
[#3] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #2

Dzięki za odpowiedź, pośrednio bardzo mi pomogłeś, bo nie wiedziałem, że logo jest wyświetlane podczas bootowania.
Problemem było jednak banalne niedociśnięcie kabla do karty (podświadomie obawiałem się naruszyć kanapkowatą konstrukcję). Jestem w 70 % uszczęśliwiony, ponieważ teraz obraz jest w odcieniach szarości z jednym małym ale, kursor myszki jest *CZERWONY*. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Sprawdziłem na trzech kablach. efekt identyczny.
[#4] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #3

Powodem braku kolorów jest niezarejestrowanie karty. Niestety jej SN jest kodowany w firmware. Zarejestruj i czekaj na nową wersję.
[#5] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@domannn, post #4

Jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam!
[#6] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #3

Cieszę się, że sobie poradziłeś. Co do obrazu w odcieniach szarości, to prawdą jest, co napisał kolega post wyżej (karta musi być zarejestrowana).

Spróbuj wgrać core 2.9.3 z dnia 2018-05-06, być może Twoja karta jest już uwzględniona:
x10 (EXE)
albo jeden z szybszych (x11/x12), jeśli posiadasz USB Blaster i oprogramowanie Altera Quartus: Apollo Wiki - Latest Cores.
[#7] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #6

Kartę zarejestrowałem 20 minut temu, więc będę musiał jeszcze trochę poczekać.
[#8] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #7

To jakiś standard że kupuje się czarno-białego Vampira, dopiero po rejestracji produkt staje się pełnowartościowy ?? Absurd.

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 07:28:21 przez makarsky
[#9] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@makarsky, post #8

Oczywiście, że absurd, ale co robić? Taki rynek... Istnieje jednak możliwość downgrade oprogramowania do wersji GOLD2.5, która została wydana przed obowiązkową rejestracją i uzbroić się w cierpliwość...
[#10] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@makarsky, post #8

To jakiś standard że kupuje się czarno-białego Vampira, dopiero po rejestracji produkt staje się pełnowartościowy ?? Absurd.

Niezupełnie. Czarno-biały jest konkretny core, karta jest pełnowartościowa. Możesz używać rdzeni SILVER jeśli masz na to ochotę, a GOLD do 2.5 włącznie. Nie ma obowiązku używania rdzeni, które wymagają rejestracji. Nie chcesz - nie flashujesz, proste.
[#11] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #10

Kupuję i bez flashowania jest czarno biały, proste? Chyba nie.
[#12] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@makarsky, post #11

Kupuję i bez flashowania jest czarno biały, proste? Chyba nie.

Pełna zgoda, wtedy to jest absurd. Z tego, co zrozumiałem, to nowe karty kupowane bezpośrednio od Igora automatycznie wpisywane są na "białą listę", ale może się myliłem.
[#13] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #12

A są wpisywane, rejestrowane, bo? Czyżby ktoś zhackował karty, czy co?
[#14] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@makarsky, post #11

Nie wiem czy po kupnie jest czarno-biały. Ja jakiś czas temu kupiłem (najnowszym core był wtedy gold2.7) i kartę dostałem z zainstalowanym Gold2.5. Obraz był kolorowy. Dopiero update na 2.7 zmył kolory.

i zgadzam się że rozwiązanie rejestracji w taki sposób jest średnio fajne dla użytkownika. Mogliby przecież sami hardkodować seriale wyprodukowanych przez siebie kart do firmware.
Teraz, jak ktoś ma pecha i dostanie kartę po wydaniu nowego core, może czekać i miesiąc na nową wersję.

Swoją kupowałem od Igora i niestety nie była dodana do white listy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 09:55:05 przez domannn
[#15] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@KM, post #13

A są wpisywane, rejestrowane, bo? Czyżby ktoś zhackował karty, czy co?

Mniej więcej. Historia była opisywana już jakiś czas temu w różnych miejscach, m.in. tu:
Beware of Fraudulent Cards Sold By Keith Dumoulin - i to był jedyny powód podjęcia decyzji o rejestracji kart użytkowników. I niestety dzięki temu szkodnikowi mamy to umiarkowanie uciążliwe dla nowych klientów rozwiązanie. Natomiast jeśli chodzi o czas oczekiwania na uzupełnienie "białej listy", to jest to mniej więcej tydzień-dwa (np. GOLD2.9 miał już trzy aktualizacje, a wyszedł pierwotnie raptem 7 kwietnia).

Gwoli ścisłości, obraz jest cz/b tylko na wyjściu HDMI, po RGB wszystkie kolory są tam, gdzie powinny ;) Taka wersja "demo", karta turbo + FastRAM + czytnik microSD z monochromatyczną kartą graficzną. To jeszcze nie tragedia. Niemniej jednak zgadzam się, że nowe karty powinny być na liście automatycznie, aczkolwiek ta metoda będzie pewnie jakoś udoskonalona. Przy ilości pracy, jaką ma Igor w tym momencie, przerzucenie rejestracji na użytkownika to jeszcze nie koniec świata ;)
[#16] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #15

No tak, jest to zrozumiałe.
Aczkolwiek biorąc pod uwagę ilość czasu jaką mamy na nasze hobby, to jednak jest to istotna niedogodność.
[#17] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@domannn, post #14

Potwierdzam, kupiłem bezpośrednio od Igora w "odcieniach szarości".
[#18] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #17

Raczy Kolega spojrzeć - wczoraj był kolejny build:
http://wiki.apollo-accelerators.com/#latest_core
5115 / GOLD2.9 / 2018-05-10
[#19] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@skipp, post #18

Tak, dzięki moja karta jest już uwzględniona w "white list". Czekałem niecałe dwa dni.
[#20] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@swt, post #19

Ciekawe kiedy pojawią się "lewe" kopie i zamiast boot screen będzie cracktro
[#21] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@wiewiorpl, post #20

Widzieliście to? Porównanie tego samego demka na takich samych monitorach - Vampir vs A1260.
Koleś ma na kanale także sporo porównań A1260 do Falcona060, jakby to kogoś interesowało.

[#22] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@ZbyniuR, post #21

Widzieliśmy, jeśli chodzi w tym o pokazanie przewagi Vampire nad 060 50MHz to jest ok. Przy 060 100MHz trzeba już mocno się wytężyć więc efekt był by słaby.
[#23] Re: Vampire 2 A600 i wyjscie hdmi

@Kilos, post #22

Poza tym na Vampire jest uruchomione w trybie RTG, nie na emulacji AGA.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem