kategoria: A600
[#1] Problem z WHDLoad
Mam Amigę 600 z 2 MB CHIP i kartą Furia z FPU rev.2 i Kickstartem 37.300.
Workbench ze strony www.classicwb.abime.net/ zainstalowałem na karcie SD przez WINUAE, następnie ściągnąłem i wgrałem na kartę SD paczkę z grami przygotowanymi już pod WHDLoad.
Gry na emulatorze uruchamiają się i działają bez problemów, jednak po włożeniu karty SD do Amigi pojawiają się problemy przy próbie uruchomienia wielu gier (chyba nawet większości).
Niektóre gry zaczynają się uruchamiać ale w pewnym momencie się zawieszają i zostaje czarny ekran a przy niektórych grach pojawiają się różne komunikaty o błędach np.:
1. Exception "Line 111 Emutor" ($2c) at $66364 occured.
2. Exception "Illegal Instruction" ($10) at $10A6 occured.
3. Exception "Address Error" ($800c) at $28430c (Resload $2E84) occured.
4. Exception "CHK,CHK2 Instruction" ($2018) at $120006 occured.
5. Function "Resload_Diskload" called with unacceptable arguments D1=$83288004 PC=$235260 (Slave $3CO)
6. Function "Resload_Decrunch" called with unacceptable arguments A1=$FB000 PC=$234BE8 (Slave $540).
7. Function "Resload_Decrunch" called with unacceptable arguments A1=$EE1F400 PC=$2A09C4 (Slave $644).
8. Function "Resload_LoadFileDecrunch" has failed to decrunch data.
9. The data/disk files are damaged ar il is unsupported version.
10. DOS-Error#205 (object not found) on reading "devs: kickstarts/kick34005.A500".
11. Error 0100 000C Task: 002A3258.

Z góry dzięki za pomoc.
[#2] Re: Problem z WHDLoad

@Lukas111, post #1

Maxtransfer poprawnie ustawiony?
[#3] Re: Problem z WHDLoad

@mailman, post #2

Nie mam pojęcia.
Jak to sprawdzić?
Jak go prawidłowo ustawić?
[#4] Re: Problem z WHDLoad

@Lukas111, post #3

[#5] Re: Problem z WHDLoad

@Stoopi, post #4

Ustawiałem wartości MaxTransfer zgodnie z zaleceniami z tej strony na "0x1fe00". Jednak zauważyłem, że kiedy ponownie wybierałem daną partycję to znowu pojawiały się pierwotne wartości tj. "0xffffff".
Czy to normalne?
[#6] Re: Problem z WHDLoad

@Lukas111, post #5

po wpisaniu 0x1fe00 musisz nacisnąć enter. Właściwie to po wpisaniu w każdym polu musisz wcisnąć enter, aby potwierdzić wpis. Potem Save i zrestartować komputer.
[#7] Re: Problem z WHDLoad

@Lukas111, post #5

Normalne, bo trzeba enterem zatwierdzić.
[#8] Re: Problem z WHDLoad

@Renton, post #7

No właśnie zatwierdzałem ENTERem, tylko dziwiło mnie, że jak wszedłem znowu to było to co pierwotnie w polu MaxTransfer.
Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna tych wszystkich błędów?
[#9] Re: Problem z WHDLoad

@Lukas111, post #8

Zazwyczaj jak coś wgrałeś na kartę CF ze złym Max transfer ,to po poprawnym ustawieniu tej wartości te dane są już tylko do usunięcia.


Usuń grę która Ci nie działa i wgraj ją ponownie ze sprawdzonego źródła ,powinna już działać bez problemów.

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 09:20:20 przez damianx
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem