kategoria: CDTV
[#1] Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV
Cześć wszystkim mam pytanie,
Czy może ktoś z was próbował malować czarną myszkę od CDTV na taki sam kolor?
Potrzebuje ją odnowić...Wiem,że malowanie plastiku jest problematyczne,ale może znacie skuteczny sposób taki,że po pomalowaniu nie zejdzie farba nie pozostaną ślady wytarte na przyciskach myszki i będzie długo trzymać?

Może lakier strukturalny do zderzaków samochodowych?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 21:32:10 przez skofrant
[#2] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@skofrant, post #1

Najpierw dokladnie wyczysc myszkę, potem uzyj podkładu.gruntu do plastiku i tworzyw sztucznych i najlepiej jest malować farbą modelarską uzywając aerografu. Pomalowane będzie skutecznie, bez zacieków i trwale. Mozesz też na koncu zabezpieczyć lakierem samcohodowym jak piszesz.
[#3] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@skofrant, post #1

Jeden człowiek z Amibay wypróbował specjalistyczną farbę do plastików - Kolorbond. Tutaj wpis na jego blogu opowiadający o tym jak malował A1000:

http://bootsiescomputers.com/retro-computers/amiga-1000-case-respray/

Oczywiście, nie malował na czarny kolor.

Ja zaś nie próbowałem

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 22:25:57 przez APair
[#4] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@skofrant, post #1

Mozna by bylo to okleic folia do samochodów. Chyba byłby to trwalszy efekt niż spray.
[#5] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@Jaro2k , post #4

A weź to oklej jak myszka nie ma płaskiej powierzchni
[#6] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@skofrant, post #5

Folią termoplastyczną może dać radę.



Ostatnia aktualizacja: 11.05.2018 14:47:00 przez tbone
[#7] Re: Czym skutecznie pomalować oryginalną myszkę od Amigi CDTV

@tbone, post #6

Ok w tym przypadku się zgodzę,że nie stanowi to większego problemu.
Co do myszki weź pod uwagę jej załamania nie równe powierzchnie.. no i górna część obudowy tam,gdzie są dwa przyciski...Chyba prościej pomalować jakimś czarnym matowym lub błyszczącym lakierem modelarskim i zabezpieczyć wcześniej podkładem

No sam nie wiem
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem