kategoria: A500
[#1] Workbench w ojczystym języku
Witam

Dzisiaj udało mi się z pliku ADF stworzyć dyskietkę bootowalną z systemem Workbench 1.3 - na dobry początek.

Użyłem do tego programu TrackSaver. Banalna obsługa mimo chodem :) Polecam

Mam też wersję CD z workbenchem 1.3 bootowalną - czyli domniemywam, że jest możliwe to w domowych warunkach stworzyć. Kwestia jak hehe - na razie temat tabu.

I mam pytanie czy istnieje może wersja WB (jakiegokolwiek) w naszym ojczystym jeżyku? bo chciałbym mieć (wypalić) go w wersji DD i CD.

jak tak podeślijcie linka do pliku adf :)
[#2] Re: Workbench w ojczystym języku

@mkdevil666, post #1

Tak. Od wersji 2.1 można mieć wb po polsku.
Wystarczy wgrać polskie locale

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 21:17:01 przez Norbert
[#3] Re: Workbench w ojczystym języku

@Norbert, post #2

A skąd dorwać to polskie Locale??

Program do zgrywania pliku adf na dyskietkę:
http://aminet.net/package/disk/misc/tsgui
[#4] Re: Workbench w ojczystym języku

@mkdevil666, post #3

[#5] Re: Workbench w ojczystym języku

@vojo, post #4

to jest do wersji 3.1 czy innej??
[#6] Re: Workbench w ojczystym języku

@mkdevil666, post #5

Działa od 2.1 w górę. Gdybyś szukał dokładnego opisu zapraszam tutaj lub tutaj

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 22:02:07 przez A2
[#7] Re: Workbench w ojczystym języku

@Norbert, post #2

W Atari ST można sobie wstawić polski system w ROMie a w A500 nie?
[#8] Re: Workbench w ojczystym języku

@ZbyniuR, post #7

dzięki za pomoc nakładka się instaluje bez problemu :)
[#9] Re: Workbench w ojczystym języku

@ZbyniuR, post #7

TOS PL to radosna twórczość polskich użytkowników.

Amigowcy używający systemu mają Kickstart 37+ i używają tłumaczenia z poziomu systemu.

AmigaOS 1.3 to takie coś co użytkownik widzi jak dyskietki pomyli przy uruchamianiu gier.
[#10] Re: Workbench w ojczystym języku

@hrw, post #9

Polski dystrybutor zrobił to spolszczenie za zgodą Atari do Mega STE.
Czyli tak jakby odpowiednik WB 2.0 w Amie.
[#11] Re: Workbench w ojczystym języku

@ZbyniuR, post #10

WB 2.0 nie umożliwiał zmiany języka. Dopiero 3.0 to dodał (WB 2.1 to taki backport 3.0 dla systemu 2.05+).
[#12] Re: Workbench w ojczystym języku

@hrw, post #11

A tak już odbiegając od tematu orientuje się ktoś czym różni się wb 2.0 od 2.05
[#13] Re: Workbench w ojczystym języku

@hrw, post #11

Dlatego o tym mówię. PL do ST było dostępne o co najmniej 3 lata wcześniej niż do Amig.

mkdevil - zdaje się że KS 2.05 już obsługiwało twardziela a ten wcześniejszy jeszcze nie.
[#14] Re: Workbench w ojczystym języku

@mkdevil666, post #12

2.0 a 2.05 to złe podejście.

Kickstart 36.xxx zawierał nowego Workbencha. Ta wersja systemu określana jest 2.0
Kickstart 37.175 to wersja 2.04 - minimalna sensowna jeśli chodzi o pisanie programów. Jest to też pierwsza wersja 37.xxx
Kickstart 37.299 to wersja 2.05 - spotyka się go w Amidze 600 ale nie potrafi on rozpoznać dysku twardego (trzeba zmienić kości albo odpalić coś w stylu IDEfix). Poprawiono to w 37.300 (w a600 był jeszcze 37.350).

Wersje starsze niż 2.04 zostawmy tym którzy chcą się bawić w amigową archeologię. Razem z systemem 1.4 ;D
[#15] Re: Workbench w ojczystym języku

@hrw, post #14

Jednak bez problemu mozna używac Workbencha 2.1 w każdej wersji kick2.x. czy kick3.x i cieszyć się ojczystym językiem.
[#16] Re: Workbench w ojczystym języku

@ZbyniuR, post #13

To teraz tak - jak ktoś z zagramanicy kupił Atari z polskim ROMem to musi wypalać nowe kości, tak? A jakby kupił Amigę to wystarczy jak przestawi prefsy w systemie. To gdzie ta wygoda?
[#17] Re: Workbench w ojczystym języku

@recedent, post #16

Pomyśl ile Amig z niemiecką klawiaturą jest u nas w kraju - sam mam taką A500. Gdyby język był w ROMie to myślę, że palenie własnych ROMów byłoby bardziej popularne. ;)
[#18] Re: Workbench w ojczystym języku

@Norbert, post #15

WB 2.1 na komputerze z systemem 3.x zadziała owszem ale sensu nie ma ;D
[#19] Re: Workbench w ojczystym języku

@hrw, post #18

Ale jest taka możliwość.
To pełna informacja.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem