kategoria: CDTV
[#1] Lista kondensatorów w CDTV
zrobiłem swoją listę do wymiany kondensatorów elektrolitycznych w CDTV rev 2.2.1 bo jakoś nie mogę się w necie doszukać

3300uF 10V - 3szt
100uF 16V - 12szt
22uF 35V - 9szt
4,7uF 25V -2szt
10uF 50V - 5szt
47uF 50V - 2szt
47uF 16V - 2szt
470uF 16V -3szt
470uF 10V -1szt

możecie mi potwierdzić czy też tak macie?
[#2] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@JacK_Swidnik, post #1

U mnie to było jakoś tak, pewnie mogłem się rypnąć o sztukę w tą lub tą, ale nie wykluczone że jest ok:)
16v 100uF - 12szt.
10v 3300uF - 3szt.
35v 22uF - 9szt.
50v 10uF - 6szt.
50v 47uF - 2szt.
16v 47uF - 2szt.
25v 4,7uF - 4 szt.
16v 470uF - 3 szt.
10v 470uF - 1 szt.

CDTV - zasilacz
400v 120uF - 1szt.
50v 10uF -2 szt
50v 47uF- 1szt.
25v 100uF - 1 szt.
25v 220uF - 1 szt.
18v 1000uF - 1 szt.
6,3v 1000uF - 1szt.
10v 1500uF - 2 szt.
50v 1uF - 1 szt.
25v 100uF - 1 szt.
25v 220uF-1 szt.
[#3] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@fazior, post #2

jak rozumiem zestawu kondensatorow do CDTV nie ma, a przynajmniej ja nie znalazlem, i trzeba to sobie zakupic w elektroniku samemu, prawda?

wiecie kto moze to przelutowac? wiem jak dziala lutownica, ale mojej nowej zabawki (CDTV) nie odwaze sie jeszcze lutowac sam.
[#4] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@habib, post #3

Trzeba tylko dodać, że kondensatory 3300uF mają nietypowy wymiar.
[#5] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@habib, post #3

Jakieś wskazania do wymiany, nie trzymają pojemności, ciekną, świecą w ciemnościach?.
Tam są dobrej jakości kondensatory, tak po prostu owczym pędem nie ma sensu ich ruszać.
[#6] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@Kilos, post #5

Nie licząc cieknącego kondensatora z pilota :)
[#7] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@Kilos, post #5

Dzwiek mi plywa, czasem jest minimalnie ciszej, czasem glosniej, zarowno przy odtwarzaniu audio z CD jak i modulow. Poza tym nie ma zadnych obiawow, a na plycie jak czyscilem nie widzialem ewidentnych oznak smierci kondensatorow.

Owczego pedu tez jest troche ;)
[#8] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@Kilos, post #5

Zacytuję:
Po wymianie kondensatorów, płyta rozkręca się za każdym razem... także, jakbyś kiedyś miał problem z rozkręcaniem płyty, to pewnie nowe kondensatory pomogą.
[#9] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@habib, post #7

Zaczalbym od kondensatorów audio, tj sprawdził na schemacie i wymieniał stopniowo. Te niebieskie na płycie sa duzo lepszej jakości od np tych w zasilaczu. Jak przypadkiem zrobiłem zwarcie na procku, to mimo ze spuchl mi trochę jeden koło procka to jeszcze sie dobrze trzyma, w przeciwieństwie od tych z zasilacza. W zasilaczy wymieniłem wszystkie poza tym wielkim na 400v. A jak ktoś chce wymieniać wszystkie, to odtwarzacz cd tez ma kilka.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 10:12:50 przez orila
[#10] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@km-l, post #8

W napędach padają silniki, drivery, optyka, syfieją switche i etc.. Problem z zasilaniem spowodowany przez zdechłe kondensatory owszem, ale zalecenie typu "nie ma spinnu to wymień wszystkie kondensatory" cóż... a wymieniajta.
[#11] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@Kilos, post #10

Kondensator nie zawsze taki straszny jak go opisują. Sam się ostatnio o tym przekonałem remontując stary radioodbiornik lampowy z 1965. O ile rezystory z kapturkami lubiły przerywać, to oryginalne kondensatory (KSF i mikowe) miały o wiele lepszą pojemność niż nowe/kupne ceramiki i MKT, którymi zamierzałem je podmienić. I nie mówię tu o jakimś japońskim "hajendzie", tylko o rodzimym "kasprzoku" składającym się w w 100% (pomijając lampy) polskich częściach.

Nawet elektrolityczny 2x50uF 350V, który zamierzałem wymienić miał się bardzo dobrze.

Może trochę offtop, ale to przykład, że nie zawsze warto tykać.

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2018 11:55:43 przez Jedras
[#12] Re: Lista kondensatorów w CDTV

@orila, post #9

Jak juz wymieniłem kondensatory w zasilaczu CDTV, odkryłem ze ma wymiary jak zasilacze standardu FTX.

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2018 20:34:04 przez orila
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem