kategorie: A1200, A600, Sprzęt
[#1] Karta pamięci PCMCIA
Cześć,

Czy taka karta zadziała jako pamięć RAM w A600/A1200?

edit:
Doczytałem, że to Flash, więc nie zadziała jako RAM. Ale skoro PrepCard je widzi to jako co można to wykorzystać w Amidze?

Dzięki
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 04:28:29 przez sobi1
[#2] Re: Karta pamięci PCMCIA

@sobi1, post #1

jako dysk, ale 4MB ? (śmiech)
[#3] Re: Karta pamięci PCMCIA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Nie wiem czy taki śmiech, do zabootowania WB i robienia testów jak znalazł, dużo szybciej niż dyskietka.
[#4] Re: Karta pamięci PCMCIA

@madman15, post #3

to kup sobie.
[#5] Re: Karta pamięci PCMCIA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

Zadziała bezpośrednio w slocie PCMCIA jako dysk twardy, a nie zadziała jako pamięć RAM?
[#6] Re: Karta pamięci PCMCIA

@BULI, post #5

Karty SRAM i owszem.
[#7] Re: Karta pamięci PCMCIA

@BULI, post #5

Do tego potrzebna karta PCMCIA SRAM 2MB lub 4MB, taka posiada zazwyczaj przełącznik umożliwiający jako RAM albo jako dysk oczywiście wtedy konieczna jest bateria do podtrzymania zawartości. Mam taką 2MB i A600 widzi ją poprawnie bez żadnych kombinacji.
[#8] Re: Karta pamięci PCMCIA

@Stoopi, post #6

Wiem o tym, że SRAM zadziała, też taką mam- apropos nie mam na niej żadnego przełącznika i karta może działąć jako RAM i "Pamięć Masowa".

Zastanawia mnie czy na pewno ta karta Flash zadziała jako pamięć masowa pod Amigą?
[#9] Re: Karta pamięci PCMCIA

@sobi1, post #1

Jakby nie dzialala jako ram to chyba ten knefel by nie byl aktywny w prepcard?
[#10] Re: Karta pamięci PCMCIA

@Jaro2k , post #9

Tak pomyślałem, ale ja się znam stąd pytanie.
[#11] Re: Karta pamięci PCMCIA

@Jaro2k , post #9

Po podłączeniu mojej karty cf SanDisk 1GB do Pcmcia(sformatowana pod Fat, widziana jako dysk), w prepcard również są aktywne te przyciski, dopiero po ich naciśnięciu wyświetla się okienko z komunikatem że nie można zapisać danych.
Wydaje więc mi się że z tym flashem będzie podobnie.
[#12] Re: Karta pamięci PCMCIA

@Krzysiek2, post #11

Tak jak pisze Krzysiek2 - przypuszczam, że ta karta zachowa się podobnie jak karta CF włożona w czytniku na PCMCIA, bo do niego to też flash.

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 07:56:34 przez Adinfo
[#13] Re: Karta pamięci PCMCIA

@sobi1, post #1

Nabyłem, sprawdziłem, nie działa ani jako pamięć ani jako dysk.
[#14] Re: Karta pamięci PCMCIA

@Krzysiek2, post #13

Nabyłem, sprawdziłem, nie działa ani jako pamięć ani jako dysk.


A no właśnie, dla tego mi nie pasowało, że ma zadziałać jako dysk, a jako ram już nie.
Niestety to musi być SRAM i koniec
[#15] Re: Karta pamięci PCMCIA

@BULI, post #14

Tzn. poprzez prepcard nie można z nią nic zrobić, spróbuję jeszcze w hdtoolbox ustawić compactflash.device i sprawdzę czy ją zobaczy i czy można utworzyć partycje.
[#16] Re: Karta pamięci PCMCIA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #4

Pierwsza z tych kart już wróciła na Allegro jako nie sprawdzana (do momentu sprawdzenia w prepcard). Kup Teraz za 120. Nawet nie będę pisał co myślę o takich "kolegach", którzy ładują innych amigowców w bambuko...

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 07:17:07 przez tbone
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem