kategorie: CDTV, Sprzęt
[#1] Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV
Cześć wszystkim,

niedawno w moje ręce wpadł zestaw amigii CDTV, wszystko pięknie działa oprócz pilota.
Pilot się zacinał, sam się przełączał z joysticka na mysz, wymieniłem baterie na nowe, lecz wydaje się być jeszcze gorzej. Teraz pilot umie się zaciąć na stałe (dioda w pilocie świeci cały czas) - trzeba wyjąć baterie. Z poprzednich tematów które czytałem, wywnioskowałem że winne mogą być kondensatory w pilocie, rozebrałem sprawdziłem - mały kondensator C2 wydaje się mieć "przebarwienia". Chciałbym go, a w sumie najlepiej wszystkie trzy wymienić, lecz nie wiem jakie mają parametry.

I tu jest moje pytanie: jakie kondensatory będą najlepsze aby zastąpić te oryginalne z pilota do Amigii CDTV?
Kod pilota 252594-01.



Z góry dziękuje za odpowiedzi
[wyróżniony] [#2] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Cichy06, post #1

Witaj, ja użyłem zwykłego elektrolitycznego 47 uF, umieściłem go "leżąco".
[wyróżniony] [#3] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Cichy06, post #1

znany objaw. brakuje prądu i wraca do trybu myszki albo w ogole nie działa. wymieniaj a bedzie dobrze.
[#4] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@BenHur, post #2

Dzięki za odpowiedzi. Rozumiem, że ten 47uF to ten "duży" - C1, a co z pozostałymi dwoma małymi - C2, C3? Wiecie może jakie mają pojemności?
[wyróżniony] [#5] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Cichy06, post #4

C2 i C3 to ceramiki, PCB ulegnie "biodegradacji" a te kondensatory będą dobre :)
Zostaw je w spokoju
[#6] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@UJP, post #5

I o taką informację mi chodziło, dzięki!
[#7] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Cichy06, post #6

Wymieniłem na kondensator tantalowy 47uF 16V, po wymianie wszystko fajnie działało - zero zawieszeń, opóźnień. Teraz po około miesiącu pilot znowu zwariował, lecz tym razem w ogóle nie działa. Ciągle świeci dioda IR - wyciąganie baterii nic nie daje, wciskanie jakichkolwiek przycisków tak samo.



Czy może ktoś ma jakiś pomysł?
[#8] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Cichy06, post #7

Mozliwe ze jakiś przycisk jest ciągle zwarty.
[#9] Re: Kondensatory w pilocie do Amigii CDTV

@Norbert, post #8

Trafiłeś, płytka była zanieczyszczona - po przetarciu IPA jest już ok Nie podejrzewałem tego bo przez te 2-3tyg wszystko było ok... Dzięki!OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem