kategoria: A500
[#1] Zewnętrzny Gotek - Problem
Niedawno na ebayu nabyłem zewnętrznego Goteka z Firmwarem FlashFloppy ver. 09.19a. Nie potrafię go uruchomić. Podłączam go w miejsce zewnętrznej stacji dysków i teraz tak: Odpalam Amigę z dysku twardego, na wyświetlaczu pisze FlashFloppy v09.19a i po załadowaniu systemu według mnie powinien być widoczny jako DF1 ale system go nie widzi. Gdy odpalam goteka z Pendrivem z ADFami również z ebaya mogę przyciskami nawigować po adf'ach jednak również Amiga nie widzi napędu DF1. Dodam że nie mam bootselektora i nie chodzi mi w tej chwili o bootowanie komputera z Goteka lecz żeby był widziany np. przez X-Copy i system. Zworkę w Goteku mam ustawioną na S0, próbowałem przestawić na S1 ale nic to nie zmieniło. Proszę o pomoc
[#2] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@Vader_CH, post #1

A może coś więcej o sprzęcie na jakim to uruchamiasz, w jaki sposób podłączasz Goteka do Amigi, jaki kickstart itd...
[#3] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@nostrum666, post #2

Amiga 500 z A590. Kickstart 3.1. Gotek ma kabel i wtyczkę do podłączenia pod port zewnętrznej stacji dysków. Gotek z OLED
[#4] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@Vader_CH, post #3

A czy Gotek jest widoczny w EarlyStartup jako DF1: ?
[#5] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@Vader_CH, post #1

Gotekowi z flashfloppy wystarczy zasilanie 5v, żeby się uruchomił i żeby można było przełączać adfy. Obstawiał bym problem z przewodem taśmy do df1. Daj jakieś zdjęcie. W bootmenu widać stację df1?
[#6] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@Vader_CH, post #1

Czy na pendrive podpinanym pod Gotka masz pliki jakie wymaga oprogramowanie Flashfloppy ?

Czy podpinasz Gotka tylko przez kabel czy przez interface stacji zewnętrznej ?
[#7] Re: Zewnętrzny Gotek - Problem

@AD99, post #5

Problem rozwiązany, chociaż chyba nie do końca. Po zrobieniu miękkiego resetu system widzi Goteka. To znaczy gdy załączam Amigę i odpalam ją z hdd Gotek jest nie widoczny ale gdy zrobię reset wszystko działa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem