kategoria: A2000/A3000
[#1] Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA
Cześć.
Do Amigi 2000 za pośrednictwem przejściówki nie buforowanej podłączyłem monitor
Benq BL702A. Amiga wyświetla bez problemu obraz na tym monitorze, ale po podłączeniu monitora Microvitec 14' który posiada wtyczkę VGA już jest problem.
Po włączeniu Amigi rozjaśnia się dioda power, obraz z szarego przechodzi w biały i koniec.
Do Boot Menu wejść nie można, nie staruje z dyskietki, stacje też nie " tykają ".
Po zamianie przejściówki na buforowaną, Amiga działa prawidłowo. Co u diabła?
Przejściówek bez bufora sprawdziłem kilka, jedna jest z Amigakit pozostałe z Amibay, na wszystkich tak dzieje się to samo.

Próbowałem z Amigą 500 i tutaj w żadnym przypadku nie ma problemów.

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 13:19:54 przez neuron55

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 13:30:23 przez neuron55
[#2] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@neuron55, post #1

BenQ obsługuje 15khz, drugi monitor nie obsługuje.
[#3] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@Stoopi, post #2

Microvitec jak najbardziej obsługuje tryb 15KHz. OK
[#4] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@neuron55, post #3

To pomysł drugi. Ustaw na Amidze rozdzialke Double PAL lub jakąkolwiek inną która daje powyżej 31khz i podłącz microviteka.
[#5] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@Stoopi, post #4

Hmm, problem w tym że jak podepnę przejściówkę bez bufora i do niej Microvitec to Amiga nawet nie próbuje wystartować z dysku ani z dyskietki, nawet do BootMenu nie można wejść.
Ale jak do tej samej przejściówki czyli bez bufora podepnę Benq to Amiga pracuje normalnie.

Wystarczy że podmienię przejściówkę na taką która ma bufor i do niej Microviteca to problem znika.

Czy to jest normalne że A2000 pracuje poprawnie tylko na przejściówkach RGB-VGA z buforem?

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:38:57 przez neuron55
[wyróżniony] [#6] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@neuron55, post #5

W duzych amigach musisz miec przejsciowke z buforem inaczej nie startnie.
Bez buforu monitor jest wykrywany chyba jako genlock i nie bedzie dzialala.
[#7] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@Jaro2k , post #6

To chyba dotyczyło tylko A4000?
[wyróżniony] [#8] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@SuperBuster, post #7

Nie, to samo jest w A2000, bo miałem podobnie i nie wiedziałem, co się dzieje. Pomaga uruchomienie Amigi bez wpiętej przelotki i jak już tylko załapie i zacznie startować system można wpiąć w gniazdo i obraz jest. To oczywiście rozwiązanie na krótką metę, bo docelowo warto zrobić/kupić buforowaną.
[#9] Re: Amiga 2000 nie wyświetla obrazu przez przejściówkę RGB-VGA

@Jaro2k , post #6

Dziękuję za pomoc!
Tej informacji było mi trzeba!OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem