kategoria: A500
[#1] Problem z WhdLoad
Na początek mój sprzęt: Mam A500+, Turbo Viper 520 (proc 020, Kick 3.0), co daje w sumie 2MB Chip i około 8MB Fastu, całość systemu na karcie CF. Pytanie brzmi, czy u Was przy odpalaniu gier na WhdLoad (na A500) też występuję problem, że jakieś 80% gier wysypuje wam błąd (mówiący coś o vbr/autovec) i wówczas musicie korzystać z komendy "NoVbrMove" lub "NoAutovec" ??? Miałem 3 Amigi 500, w tym 2 pluskwy, na A500 też były takie błędy, lecz na wcześniejszej A500+ brak błędów tego typu.
Opinie w necie są różne, jednak brak wytłumaczenia klarownego. Po zastosowaniu powyższych komend każda gra uruchamia się i działa stabilnie.....
[#2] Re: Problem z WhdLoad

@BomberMAX, post #1

Nie porównuj A500 do A500+. "Plus" miała więcej natywnego Chip, więc niektóre slave mogą inaczej adresować pamięć niezbędną do uruchomienia gry (A500 ma mniej Chip i nie jest ważne, że łącznie masz więcej - WHDLoad nie wspiera idealnie każdego hardware, choć bardzo się stara). Niemniej jednak, jeżeli działa z parametrami, które podałeś, to znaczy, że jest to "workaround", który zazwyczaj występuje przy starych slave. Napisz może jakie to przykładowe gry - wówczas będzie można coś do tego, co napisałem dodać.
[#3] Re: Problem z WhdLoad

@mailman, post #2

Tylko zauważ że zarówno A500 jak i obecna A500+ ma te dziwne problemy, może to przez Turbo? Z gier to praktycznie każda jedna.... ZOOL, ZOOL2 działa ok jak do tej pory a wszystko inne (sporo gier odpaliłem do tej pory) niestety się krzaczy.
[#4] Re: Problem z WhdLoad

@BomberMAX, post #3

Tak, to jest wina kart turbo, ktora sama generuje przerwania. Zmien na lepsze turbo lub musisz uzywac tamtych argumentow dla WHDload.
[#5] Re: Problem z WhdLoad

@Don_Adan, post #4

Sprawdzilem teraz coś, na raz starszym WhdLoad problem ustepuje.....
[#6] Re: Problem z WhdLoad

@BomberMAX, post #5

Najlepiej używać wersji WHDLoad jaką podaje slave od gry. Może tak być, że każdą grę będziesz używał z inna wersją WHDLoad.
[#7] Re: Problem z WhdLoad

@Tomski, post #6

Ja zaś zauważyłem, że jak wgramy dostępne w necie zestawy gier (czyli archiwum: wszystko alfabetycznie posegregowane) to się krzaczy.
A jak na spokojnie poprzez instalatora ze strony WHDload wgrasz sobie grę na dysk/kartę cf to się gra uruchamia. Ta która z archiwum nie chciała zaskoczyć.
Może to w tym tkwi problem.
Zauważyłem to poprzez wgrywanie tego samego archiwum na różne amigi.
Na jedne gry działają na innych te same wywalają błąd.

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 01:05:30 przez mkdevil666
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem