kategoria: CDTV
[#1] Nowy zasilacz do CDTV
Ostatnio wpadłem na pomysł drobnego projekciku dla CDTV, a mianowicie nowego mocnego zasilacza. Zaczęło się od zasłyszanego pomysłu aby użyc picoPSU, ale zaczałem szukać czegoś ładniejszego i mocniejszego. Tak znalazłem wyprzedaż zasilaczy TFX i postanowiłem wstawić takie do CDTV.

Zaczałem od przejściówki z 20pin ATX do wtyczek jakie są w oryginalnym zasilaczy CDTV.

Następnie postanowiłem ładnie podłączyć 230V:

Prototyp wyszedł tak:

Za pierwszym uruchomieniem nie podłaczyłem zasilania CDROMu i pojawiła się liczba "16" na wyświetlaczu. Jak podłaczyłem wszystko to już śmigało.

Ale przeszkadzało mi ile miejsca zajmują kable...
Drugi prototyp miał już krótszą wtyczkę zasilania 230V:

i wtyczki do wpięcia do płyty głównej zamiast ATX:


Wszedł tam jeszcze adapter CF.
Jak ktoś lubi ciszę to mozna też usunac wiatrak obudowy CDTV, bo ten z zasilacza jest wystarczający i do tego bardzo cichy.

https://www.ppa.pl/graffiti/sprzet/orila/

Może komuś przydadza się moje pomysły lub może coś mi jeszcze podpowie.
[#2] Re: Nowy zasilacz do CDTV

@orila, post #1

A ja zastosowałem to i też mam mocnego atxa:)
[#3] Re: Nowy zasilacz do CDTV

@fazior, post #2

Nie miałem miejsca na to, bo pod płytą mam dysk 3.5, i jeszcze CF i DOM.
Masz jakieś fotki jak wstawiłem całość w obudowie?
[#4] Re: Nowy zasilacz do CDTV

@orila, post #3

Cyknę dzisiaj.
[#5] Re: Nowy zasilacz do CDTV

@orila, post #1

Witam,
Odkopuję temat, próbował ktoś zaadaptować zasilacz Dell H275P?
[#6] Re: Nowy zasilacz do CDTV

@BenHur, post #5

Wymiary wskazują że chyba da się zmieścić.
A to chyba jedyne kryterium.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem