kategoria: A4000
[#1] Kolejna Ciekawostka A4000
Następna płyta od Hese LINK
Ogień, chociaż mało troche zorro
[#2] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #1

Fajne !
[#3] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #1

16 MB Fast Ram? Brak SCSI?
[#4] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@SuperBuster, post #3

Już lepiej SATA niż SCSI. Hehe :) SCSI są drogie.
Gdyby płyta nie była droga to sam bym wziął choćby dla AGA-ty. I nie trzeba obudowy szukać!

Edit: Nie wiem tylko po ISA zamiast PCI. Do ISA już kart nie ma na rynku, a i PCI się kończą.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 22:10:42 przez Rafał A-3000
[#5] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@Rafał A-3000, post #4

Lepiej przyspieszone PIO-4 dla dysków, a co do PCI to nawet miałoby sens, jest specjalna wersje mediatora do mikronikowych slotów Zorro+PCI.
[#6] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@Rafał A-3000, post #4

Czekajcie bo chłopak się rozkręca, to jest zwykła a4000d revD do obudowy ATX, tylko przeprojektowal to co miał gotowe, jestem ciekaw co będzie dalej, fajny byłby scandoubler zintegrowany, więcej Ramu było by spoko, ale więcej Zorro też by siadło ok, racja
Pożyjemy zobaczymy, no i 060 na płycie hehe

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2018 22:17:00 przez QUAD
[#7] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #6

Marzy mi isę A4000 ale kupienie teraz w rozsądnej cenie to rzecz prawie niemożliwa,a Ci co mają po kilka sztuk to za cholere nie chcą sprzedać a jak już to rządają kosmicznych pieniędzy i taka płyte to bym z chęcia przygarną.
O wiele lepiej byłoby zastąpienie slotów zorro slotami PCI,bo łatwiej i taniej można dostać grafike na pci a takze jakas sieciówkę czy karte dzwiękową.
Mama ndzieję że kolejne rewizje dadzą możliwosc od razu zamontowania szybszego procka czyli 040/060 do tego wsadzenie 256MB Fastu, sloty PCI i SATA.
[#8] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@FeRu, post #7

Tylk9 że ogólnie to nie takie proste, gość świetnie projektuje płyty, ale żeby dać pci to trzeba stworzyć mediatora od nowa łącznie z oprogramowaniem, a sloty isa sa nie podłączone jak w każdej a4000
[#9] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #8

Eeee, ta wersja powinna zadzialac http://www.elbox.com/products/mediator_pci_4000.html
[#10] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #9

[#11] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@Dorian3d, post #10

Tą wersję mam, ale ta wymaga daughter boardu, a jeśli sloty pci byłyby na płycie od razu to można by było stosować tańszą wersję z mojego postu.
[#12] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #11

Prometeusza od Grzegorza można zastosować, zdaje się że wsady i schematy sa upublicznione.
[#13] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #1

Już kiedyś zwracałem uwagę na scalaki sygnowane Amiga Tech - tutaj znowu mamy, tym razem Super Buster - a date code to 2096, czyli połowa (prawie) roku 96.
I to jest pytanie - gdzie/czy Amiga Technologies tłukła te układy, czy może tylko przestemplowała zapasy z czasów C=...
[#14] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@konrad_0x42, post #13

Skąd miała wsady do nich, a może ma tez wiele innych planów, schematów, które myslimy, że przepadły np. AGA
[#15] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@waldiamiga, post #12

Prometeusza od Grzegorza można zastosować, zdaje się że wsady i schematy sa upublicznione.
http://krashan.ppa.pl/articles/prometheus/
[#16] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #1

A Edu otworzył swoją wersję daughterboardu, łapcie gerbery póki się ktoś nie doczepi ;P

https://github.com/arananet/A4000db

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 15:03:58 przez watman
[#17] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@watman, post #16

A Acill sprzedaje kolejną partię MB, nic, tylko składać A4000 :)
http://www.amibay.com/showthread.php?101505-Amiga-4000D-Replica-Project-Bare-PCB-(A4000-Rev-B)
[#18] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@watman, post #17

Tak sie zastanawiam czy płytkarnia nie może od razu wrzucić elementów pasywnych. Przecież nikt ich nie będzie przelutowywal ze starych płyt a koszt pewnie nie byłby duży.
[#19] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #18

no ta drobnica jest upierdliwa :/
jak sobie pomyślę o lutowaniu tego to mnie skręca
[#20] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@QUAD, post #19

Przecież to jest SMD, w godzinę można napastować, poukładać i przylutować ze 200 takich. Ręcznie oczywiście, nie mówię o automatach.
[#21] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@Krashan, post #20

wiem, że [ot] ale tak mi się skojarzyło

Na przesłuchaniu policjant mówi:
- No to niech pan opowie jak to bylo
- No kazali mi się oprzeć o maskę samochodu i wypiąć
- Napastowali pana?
- Nie... na sucho pojechali
[#22] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #21

Brawo Ty.
[#23] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #21

Dobre!
[#24] Re: Kolejna Ciekawostka A4000

@michal_zukowski, post #21

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem