kategorie: A1200, A500, A600
[#1] Kabel Scart przejściówka do RCA
Witam czy ta przejściówka Mój Link daje mi możliwość podłączenia Amigi dzięki RCA?
W telewizorze nie mam wejścia scart ani vga, tylko RCA. Mam kabel do amigi ale zakończony scart. Czy jak ten kabel podłącze do tej przejściówki i wyprowadze tym żółtym wyjściem w przejsciówce do wejścia video w TV to będzie wszystko działać?
[#2] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #1

A nie możesz bezposrednio Amigi chinchami podłączyć?
[#3] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@michal_zukowski, post #2

Ale jak, nie wiem jak przerobić wtyk z euro do cinch. A kabla takiego zrobionego na alledrogo nie znalazłem.
[#4] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #3

:)

W amidze masz RCA, w TV masz RCA, może spróbuj połączyć to co masz :).

Kabel scart olej na razie.
[#5] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@michal_zukowski, post #4

A obraz z tego szerokiego wyjścia video nie jest lepszy od tego zwykłego rca co jest w amidze? czy to to samo?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:40:49 przez Vegeto

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 12:41:58 przez Vegeto
[#6] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #5

Jest lepszy, jeżeli po stronie telewizora masz gniazdo SCART i telewizor obsługuje tryb RGB w tym gnieździe. Natomiast jeśli gniazdo SCART w telewizorze obsługuje tylko Composite, albo używasz kabla, który do telewizora wpinasz żółtym RCA, to jest to dokładnie ten sam sygnał co na żółtym RCA w Amidze.
[#7] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #5

W tym szerokim gnieździe (db23) masz tylko sygnał RGB. Musisz mieć modulator aby zamienić ten sygnał (RGB) na rca/cinch (composite. W przypadku amigi 600/1200 nie musisz używać modulatora gdyż jest on już wbudowany w płytę główną OK
[#8] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Krashan, post #6

W telewizorze mam tylko takie wejścia Mój Link i lepszego obrazu niż tym żółtym cinch nie osiągne?
[#9] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #8

Możesz jeszcze kupić konwerter SCART na HDMI, koszt ok.120-150zł
[#10] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #8

Można spróbować kombinować z Svideo ale musiałbyś dorobić samemu wyjscie. Czyli ogólnie się nie da uzyskać lepszej jakości zwykłymi kablami.
[#11] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Bartek2075, post #7

w szerokim gniezdzie masz takze composite w zaleznosci od typu amigi.
[#12] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@michal_zukowski, post #10

Ok dzięki za pomoc :)
[#13] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #8

to są wszystkie wejścia tv? component to nie jest composite.

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2018 14:01:38 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#14] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

Często pod zielonym RCA component masz composite.
[#15] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Lokaty, post #14

Panowie co myślicie o tym AV2HDMI? Czy jakość obrazu będzie tak dobra jak po scart?
[#16] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #15

Na chłopski rozum - "zamiana sygnału rca na hdmi"- czyli podłączysz po prostu urządzenie z rca do nowego tv z hdmi. Dam Ci przykład(może głupi) - to tak trochę jak byś miał "czarnobiały" tv z epoki i chcesz, żeby wyświetlał w kolorze. Pomimo tego, że konwerter trochę poprawia jakość sygnału, to nie uzyskasz lepszego obrazu, niż po złączu DB23 przez scart(ewentualnie svideo). Jest teraz pełen wysyp takich urządzeń(poszukaj na przykład na alliexpress), a dyskusję na ten temat i odpowiedź na swoje pytania masz tutaj.
Są projekty, czy też urządzenia, na zagranicznych forach, gdzie np. gościu dostosował stary modulator z Amigi 500 na wyjście YPbPr, taki jaki Ciebie interesuje. Koszt jednak złożenia(i części) takiego cuda przewyższa zakup konwertera u chińczyka.
[#17] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@AD99, post #16

...a lagi?
[#18] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vato, post #17

Ktoś używa takiego konwertera Mój Link? Nada się do Amigi 500?
[#19] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@Vegeto, post #18

Zerknij pod link w poście #16.
[#20] Re: Kabel Scart przejściówka do RCA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #19

Ok czyli nie działa i trzeba kupić tego za 150zł kwadratowego dzięki xD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem