kategoria: Programy
[#1] Program do testowania dyskietek
Posiadam trochę dyskietek, ale nie jestem pewien które z nich działają.
Jak wkładam "Dysk 1" i gra się uruchamia to sprawa jest w miarę prosta i można założyć że dyskietka działa. Ostatnio miałem jednak przykrą przygodę z Super Frogiem, gdzie dopiero przy 3. dysku okazało się, że dyskietka jest uszkodzona i nie da rady grać dalej
Stąd moje pytanie - czy istnieje program, który sprawdza dyskietki?

Mam też dyskietki opisane np "2". Dyskietki nie można w żaden sposób uruchomić. Albo uszkodzona albo dysk drugi jakiejś gry - czy można to jakoś sprawdzić?
[#2] Re: Program do testowania dyskietek

@Beliar, post #1

D-copy lub X-copy.
[#3] Re: Program do testowania dyskietek

@Beliar, post #1

Mam też dyskietki opisane np "2". Dyskietki nie można w żaden sposób uruchomić. Albo uszkodzona albo dysk drugi jakiejś gry - czy można to jakoś sprawdzić?


Nie ma na to złotego środka ani magicznego programu. Trzeba kopać się po trackach dysku, wyrippować fragmenty, przeanalizować.
[#4] Re: Program do testowania dyskietek

@mailman, post #3

albo wsadzić tą opisaną "1" i drogą dedukcji oraz analizy grafologicznej tudzież użytego materiału piśmienniczego dochodzić do której 1 pasuje dana 2. :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem