kategoria: Sprzęt
[#1] AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem rozszerzenia do amigi o nazwie AT-Bus 508 IDE Kontrorer. Dokładnie takie . Mam kilka pytań odnośnie jego.AT-Bus"a chciałbym wyposażyć w dodatkowy ram.Jaki będzie odpowiedni ? Czy moja amiga 500 musi spełnić jakieś określone wymagania aby udźwignąć 8MB ramu z tego rozszerzenia ? A może ktoś z was posiada takie samo rozszerzenia i chciałbym się podzielić doświadczeniem z użytkowania ?
[#2] Re: AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?

@magiarasta, post #1

Te kup,
https://www.ebay.pl/itm/10pcs-TC514400Z-80-TOSHIBA-ZIP-20/182166860355?hash=item2a69fdb243:g:kT0AAOxyMxpRsWLV

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 22:35:05 przez michal_zukowski
[#3] Re: AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?

@michal_zukowski, post #2

W jaki sposób włożyć kości pamięci do tego rozszerzenia ? Bo kostki pasują z obu stron.



Czy tan sposób jest prawidłowy ? Strzałka pokazuje ścięty koniec.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 21:08:46 przez magiarasta

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 21:09:25 przez magiarasta

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 21:10:10 przez magiarasta
[#4] Re: AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?

@magiarasta, post #3

ścięty koniec to PIN1, wsadź po prostu tak jak pozostałe pamięci i tyle :)
[#5] Re: AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?

@MariuszK, post #4

Tylko że to jest zdjęcie z internetu.Które być może błędnie sugeruje włożenie pamięci.
[#6] Re: AT-Bus 508 IDE Kontrorer - Z czym się to je ?

@magiarasta, post #5

Jak się przyjrzysz dokładnie to zobaczysz napis PIN1 obok oznaczenie U183. O tym mówię.
A zdjęcie jest poprawne - serwis z którego pochodzi tez jest wiarygodny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem