kategoria: A500
[#1] ACE2 od icomp.de
Dzień dobry,
Widzieliście nowy produkt od Jensa?
ACE2

Co o tym sądzicie? 125€. Nie lepiej zainwestować w ACE500Plus za 130€?
[#2] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #1

drogie totalnie
[#3] Re: ACE2 od icomp.de

@michal_zukowski, post #2

No co ty to dla hobbystów, koneserów, a nie dla zwykłych ludzi. Nie znasz się. To jest hobby, mała produkcja musi tyle kosztować.
[#4] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #1

ACA nie da ci 2 MB CHIP sama z siebie.
Mnie najbardziej rozbawiła cena progresywna :)
I tak wole ACA... jakieś taile dodatkowe ma dorobić też jeszcze do tego.
[#5] Re: ACE2 od icomp.de

@softiron, post #4

No 2mb chip nie da ale daje 8mb slow bodajże. Pewnie jest różnica miedzy chip a slow, ale na ACA500 WHDLoad działa bez problemu, a na 2mb chip już chyba nie koniecznie. Jak na gołej A1200. Zresztą wrzucam to jako ciekawostkę.
[#6] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #1

ja mam tak kosztowało mię nie całe 100 pl
[#7] Re: ACE2 od icomp.de

@michal_zukowski, post #2

Nie no za free koleś niech to rozdaje... Najlepiej jeszcze niech dopłaci 😊 śmieszne rzeczy czasami piszecie. A nowy telefon co roku ile was kosztuje. Podobny projekt na ebay Brian sprzedaje.
[#8] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #5

no u mnie po odpaleniu systemu zostaje prawie 6,5MB fastu. zwykłą pińcete z rozszerzeniem pod klapką ACA zamienia na 1MB Chip + Fast.
Moim zdaniem również jest to nieopłacalne chyba że nowa wersja ACA będzie jakoś kosmicznie droższa... ale nawet wtedy nie ma to sensu bo ACA to nie tylko pamięć...
[#9] Re: ACE2 od icomp.de

@mkdevil666, post #7

Dla Niemca 124,95 E to jak dla nas 124,95 zł

A co mają powiedzieć amigowyc na Ukrainie. ?

Średnia płaca na Ukrainie zwiększyła się w ciągu roku o blisko 40 proc., ale wciąż jest bardzo niska. W przeliczeniu na złote wynosi 988 zł. Jeszcze mniej płacą rosyjscy separatyści.

link

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 16:34:47 przez Dorian3d

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 16:35:42 przez Dorian3d
[#10] Re: ACE2 od icomp.de

@Dorian3d, post #9

Otóż to kolego. Patrząc na zarobki w zachodniej Europie gdzie najniższa stawka za godzinę wynosi ok 7-10 Euro,to cena tego zestawu jest dla Niemca,Holendra,Francuza czy nawet Anglika jak dla nas 125PLN.
W naszym cudownym kraju przeciętny Polak może pomarzyć o takiej stawce. Realnie patrząc u nas średnia krajowa to nie 3,5k PLN jak podaja w mediach, tylko realnie ok 2.5k PLN i dla nas 125Euro to jest już sporo.
Niestety nie ma sprawiedliwosci i nikt nie będzie regulował cen względem sytuacji finansowej mieszkańca danego kraju....Taka rzeczywistość niestety.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:05:52 przez FeRu
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ACE2 od icomp.de
[#12] Re: ACE2 od icomp.de

@mkdevil666, post #7

A co ma piernik do wiatraka, zaraz ci ktoś napisze, że na tym fonie zrobi więcej niż na Amidze i łyso ci będzie. Wolny rynek ma to do siebie, ze można krytykować i nie kupować.

# Dorian, a są Amigowcy na Ukrainie? Pytam serio Rosja pewnie ciut, Czechy, ale Ukraina to mnie zaskoczyłeś, może jakieś rodzynki.

Ja dostrzegam jedną niepokojącą tendencję, te nowe rzeczy są fajne i wydaje się, że dają kopa Amidze 68k, a ja mam wrażenie, że pogłebiają problemy z nią, bo stabilność kanapki nie wzrasta od nich a maleje (moim zdaniem). Szkoda, że nie ma na tyle silnego organizmu, który skupiłby tych wynalazców przy jednym projekcie i nie zrobił unowocześnionej Amigi 68k, której nie trzeba kanapkować i dychać, czy zasilacz, płyta główna da radę. Być może tak ma być i takie kanapkowanie jara większość użytkowników, nie wiem, mnie niestety nie.

Jak rozmawialiście z P.Tyszenko trzeba go było zapytać a co z planami Amigi 6000 (były?), co się stało, czy to ściema była.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:18:04 przez KM
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: ACE2 od icomp.de
[#14] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #1

@ITU
Dałoby się na to jakąś przedsprzedaż zrobić, w fajnej cenie? Byłbym zainteresowany (2 sztuki).
[#15] Re: ACE2 od icomp.de

@mkdevil666, post #13

Zaraz posypią się bany. A potem będzie żal do moderacji...
[#16] Re: ACE2 od icomp.de

@mkdevil666, post #7

Ty jesteś smieszny, rj1307 sprzedawał swoje 2MB Chip za 220zł. Dodatkowo upublicznił swój projekt więc każdy jak chce może zrobić po kosztach. Jens chce za swój 536 zł? Ta cena jest nie do obronienia.
[#17] Re: ACE2 od icomp.de

@_arti, post #14

one-time production run with no chance for more units. We have therefore decided to use a progressive pricing model: The first units will sell for 119.94 EUR, and the price will rise until it has reached 169.92 EUR for the last available boards.


tu sie chyba nie da zrobić fajnej przedsprzedaży :)
każda dołożona sztuka tylko zwiększy cenę chyba.
[#18] Re: ACE2 od icomp.de

@KM, post #12

ja zarabiam na czymś innym :)
kupiłem od gościa z ebayu za +/- 400 zł działa mi cdtv i tyle!!!

ja nic nie sprzedaję - amigą interesuję się kilka miesięcy...jak skończę temat to przejdę do innego retro sprzętu


Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 00:51:35 przez mkdevil666
[#19] Re: ACE2 od icomp.de

@softiron, post #17

Pewnie miał trochę kolcków i postanowił złożyć. No nic, szkoda.
[#20] Re: ACE2 od icomp.de

@Jield, post #1

Rozszerzenie jest drogie to fakt. Trzeba jednak wspomnieć to co wynika z opisu że niema potrzeby lutowania więc zastosowano tam adapter, który wpina się w podstawkę po Agnusie - adaptery takie są drogie. A cała operacja jest odwracalna. No i na produkt jest pewnie ze dwa lata gwarancji. Do tego koszty produkcji i elementów i stąd ta cena. Inne znane mi rozwiązania bazują na tym że trzeba lutować na płycie goldpiny, więc nie każdy to zrobi.
[#21] Re: ACE2 od icomp.de

@KrisbA, post #20

ale posiadacz A500 wymieni za mniejsze pieniądze płytnę na 8A. Dlatego jedynym docelowym targetem są wlasciciele CDTV i A2000.
[#22] Re: ACE2 od icomp.de

@michal_zukowski, post #16

Ten produkt to nowe wcielenie MegAChip. Zobacz po ile toto chodzi na eBay-u. Poza tym 2MB chip to co innego od nawet 8MB fast. Jedna pamięć drugiej nie zastąpi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem