kategoria: A600
[#1] Pomysł na montaż fastu bądź trubo
Hej
mam amigę 600 z wlutowana podstawką pod procesr .
Macie jakieś pomysły na montaż rozszerzeń z gniazdami plcc68


https://photos.app.goo.gl/9siRUqs1EYhyNdsU9



Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 18:52:22 przez harrik
[#2] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #1

Zdjąć podstawkę i wlutować CPU.
[#3] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #1

Pamięć flash zalana klejem na gorąco? Dość osobliwe modyfikacje, bardziej taki tuning.

Tak jak napisano wyżej, innej metody nie ma, ktoś narobił ci tylko kłopotu, być może myśląc, że założenie innego procesora przyśpieszy Amigę.
[#4] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@sanjyuubi, post #3

Nie na gorąco to chyba klej epoksydowy.

Myślałem o innych pomysłach ale przyjdzie mi zrobić to co proponujecie.
[#5] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #4

To na tym flashu to jest zabezpieczenie przed odczytem.
Ktoś zrobił custom ks i zabezpieczył swoje prawa autorskie.
W połowie lat 90-tych oddałem Atari 65XE magikom z giełdy do zainstalowania Happy Freezera, jak potem otworzyłem komputer moim oczom ukazała się płytka w całości zalana distalem. Samo ścieranie oznaczeń z układów nie było wystarczającym zabezpieczeniem.
Oczywiście z tym flashem to żart.

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 19:40:18 przez Kilos
[#6] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@Kilos, post #5

Można jeszcze pokombinować z takim adapterem lub jego zmodyfikowana wersją, ale finansowo to mało opłacalne i zapewne kłopotliwe w montażu. Nie wiadomo też czy zmieści się pod obudową.
link
[#7] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@KrisbA, post #6

Tematu ciąg dalszy

czy na procesorze MC68HC000FN16 będą działały rozszerzenia i turbiacze ?

sam procesor w podstawce działa ale nie mam pewności czy zadziała jako podstawka kart rozszerzeń wlutowany bezpośrednio na płytę główną.

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2018 19:24:10 przez harrik
[#8] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #7

Będzie działał bez problemu.
[#9] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #1

Trochę offtop ale póki co możesz się tanio.zaopatrzyć w 68010 i bez problemu włożyć do a600

https://m.ebay.com/itm/1pcs-MC68010FN12-Microcontroller-Microprocessor-MCU-MPU-PLCC-68/253522415795?hash=item3b071d10b3:g:kP0AAOSwQUhaue0V
Pozdrawiam
Krzysiek
[#10] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@Krzysiek2, post #9

Dzięki za porady właśnie procek wrócił bezpośrednio na płytę główną a na nim założył gniazdo vampir OK

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2018 21:48:24 przez harrik
[#11] Re: Pomysł na montaż fastu bądź trubo

@harrik, post #10

Problemów ciąg dalszy.

Chcąc dzisiaj zainstalować kartę wifi w porcie pcmcia zauważyłem brak kilku pinów (wyłamane).

Ma ktoś namiar na gniazdo pcmcia by pasowało do A600.



Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 20:40:48 przez harrik
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem