kategoria: A2000/A3000
[#1] Zepsuta płyta?
Hej,

Mam pytanie odnośnie nie startującej A2000. Czy stan płyty głównej w okolicach baterii może być tego przyczyną? Można to naprawić?
Przy załączeniu komputera na monitorze mam tylko zielony obraz.

Pozdros,
MG

Link do zdjęcia
link


Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:51:10 przez ManiekGl

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 12:54:08 przez ManiekGl
[#2] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #1

Może jak najbardziej, bateria jest blisko procesora i często wyżera niektóre ścieżki powodując nieuruchamianie się płyty. Kolejną przyczyną zielonego ekranu może być uszkodzona jedna kość ChipRAM albo Agnus.
[#3] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #1

Na Twojej płycie jak najbardziej może być przyczyną, bo wygląda słabo. Zobacz jak wyglądają nóżki procesora, można założyć, że podstawka wygląda podobnie.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 13:05:20 przez Kilos
[#4] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #1

Te ciemne miejsca na płycie są widoczne na zdjęciu - przypuszczam, że niektóre ścieżki jeszcze przewodzą ale niektóre już nie, wyżarło je dość solidnie, trzeba będzie je sztukować i łączyć.
Podstawki też do wymiany w tym rejonie jeżeli są mocno skorodowane.

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 13:07:22 przez Adinfo
[#5] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #1

A znacie kogoś kto może się podjąć naprawy i jakie to mogą być koszty? Może nie warto...
[#6] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #5

Tak, znamy ;) Np. ja.
[#7] Re: Zepsuta płyta?

@alt_, post #6

Super! A jak z terminami i kosztami? Ja wiem, że w 100% nie da się określić ale chodzi o rząd wielkości.
[#8] Re: Zepsuta płyta?

@ManiekGl, post #7

W tych kwestiach prosiłbym o PW.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem