kategoria: Programy
[#1] Personal Paint 7.1 manual
Panowie, Panie...
potrzebuję manual do Personal Paint ver. 7.1
powstało coś takiego? JeSli tak to ktoś ma, wie skąd?
[#2] Re: Personal Paint 7.1 manual

@softiron, post #1

Na płycie MACD, na której był Personal 7.1 był też manual po polsku, bodajże w AmigaGuide.
[#3] Re: Personal Paint 7.1 manual

@softiron, post #1

Wybacz ze zapytam w Twoim watku ...
czy pPaint jest na oko duzo wolniejszy od dPaint-a ?
Przynajmniej u mnie takie porownanie predkosci wyglada strasznie niekorzystnie dla pPaint-a.

Nie pamietam jak to dzialao w latach 90tych ale pewnie tak samo szeroki uśmiech
[#4] Re: Personal Paint 7.1 manual

@recedent, post #2

nie posiadam niestety.. a manual wolałbym po agielsku...
[#5] Re: Personal Paint 7.1 manual

@softiron, post #4

moze to:

pPaint manual
[#6] Re: Personal Paint 7.1 manual

@peceha, post #3

A masz dobrane biblioteki pod swój procesor?
[#7] Re: Personal Paint 7.1 manual

@recedent, post #6

Wlasciwie to musze to sprawdzic...
Kupilem pPainta 7 cos tam i zainstalowalem (nie pamietam czy przy instalowaniu byla opcja wyboru pod procesor - jesli tak to najwyrazniej nie zadzialala poprawnie ).
Uruchomilem i przerazila mnie jego powolnosc... do tego dziwny "offset" o jeden piksel gdy uzywalem powiekszenia... Chyba czas to sprawdzc jeszce raz.
[#8] Re: Personal Paint 7.1 manual

@softiron, post #1

Taki manual jest dołączony razem z programem (plik PPaint.guide).

@pececha
Masz PPainta 7.3? Sprawdź darmową wersję 7.1
[#9] Re: Personal Paint 7.1 manual

@forge, post #8

tak, 7.3

Wlasnie sprawdzilem 7.1 i.... roznica w predkosci dzialania jest KOLOSALNA.
Dzieki
[#10] Re: Personal Paint 7.1 manual

@recedent, post #6

Czy wersja 7.3 PP względem Tv Painta robi różnicę (MorphOS)?
[#11] Re: Personal Paint 7.1 manual

@KM, post #10

Ale w jakim sensie różnicę?

edit------

https://www.ppa.pl/aktualnosci/personal-paint-7-3.html

PPaint to PPaint, w nowym dodali tylko kilka rzeczy.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 20:18:55 przez morph123
[#12] Re: Personal Paint 7.1 manual

@morph123, post #11

PP jakoś działał, ale coś tam było nie halo. Mi osobiście nie przypad do gustu, dlatego pytam, bo TV Painta używałem i bardzo ładnie działał. Fakt ja nie potrafię jeszcze w pełni go wykorzystać, bo mało ćwiczę. No i zastanawiam się, czy te 7.3 to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie jakaś znacząca zmiana.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 20:26:59 przez KM
[#13] Re: Personal Paint 7.1 manual

@KM, post #12

PPaint 7.1 pod najnowszym MorphOSem działa znacznie lepiej niż wcześniej (nie ma błędu przy zaznaczaniu/wycinaniu/wypełnianiu narzędziem freehand). Ogólnie - wypada tylko zmienić parę rzeczy w Startup1.set i wszystko działa jak trzeba.
[#14] Re: Personal Paint 7.1 manual

@KM, post #12

No i zastanawiam się, czy te 7.3 to tylko chwyt marketingowy, czy faktycznie jakaś znacząca zmiana.

Na podstawie doświadczeń kolegi Peceha - zdecydowanie chwyt marketingowy. Nie wszyscy użytkownicy mogą być zadowoleni. Ten program jest pisany z myślą o NG, zaś wersja na 3.1 jest robiona "przy okazji".

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 06:04:59 przez Hexmage960
[#15] Re: Personal Paint 7.1 manual

@KM, post #12

Dziś podmienilem hiblioteki w 7.3 (użyłem tych z 7.1: agnus_Blit oraz CPU_Blit) i wersja 7.3 chodzi szybciej
[#16] Re: Personal Paint 7.1 manual

@peceha, post #15

Ale i tak w dalszym ciagu jest jeden "glitch" ktory wrecz przekresla mozliwosc uzywania tego programu - mowie o wersji 7.3 na wb3.1 (moze to tylko u mnie? )
Jesli powieksze obraz i uzyje wypelnienia kolorem to musze kliknac o jeden piksel do gory i na prawo by program przyjal to jako ten piksel co jest pod kursorem.

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:10:32 przez peceha
[#17] Re: Personal Paint 7.1 manual

@peceha, post #16

A jak rysujesz linią to jest tak samo?
[#18] Re: Personal Paint 7.1 manual

@recedent, post #17

NIe , rysowanie lini jest ok.
Tylko wypelnianie kolorem, im bardziej powieksze obszar tym wyrazniej widac ze myszke musze postawic o jeden do gory nad pikselem docelowym (piksel w prawo niekoniecznie)



Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:34:17 przez peceha
[#19] Re: Personal Paint 7.1 manual

@forge, post #8

Plik należy wczytać do dowolnego edytora tekstu i usunąć linię ustawiającą TopazPL/8 jako font.

Teraz już wiem czemu wersja z MA miała topaza ustawionego. Oj pan Marek (Pampuch) "znielubił" mnie jak zwróciłem na to uwagę...
[#20] Re: Personal Paint 7.1 manual

@peceha, post #18

Jezus maria, ale masz głośną mychę
Coś mi się wydaje że mi szybciej na 060 działało, a z tym celowaniem to też pamiętam że na którejś amidze tak miałem, muszę sprawdzić i dam znać
[#21] Re: Personal Paint 7.1 manual

@peceha, post #18

A4000, objaw identyczny jak u Ciebie na 7,3b, dodatkowo faktycznie o wiele wolniej niż 7,1
Mac g5, dzieje się to samo jak na A4000 i jak u Ciebie, niby jest w cholere szybciej, ale jak dla porównania odpaliłem 7,1 to jest przepaść w szybkości działania, z tym że na 7,1 mam delikatne problemy z belką po lewej stronie, dlatego na macu używałem tylko 7,3
[#22] Re: Personal Paint 7.1 manual

@QUAD, post #21

Jak zamkniesz program i uruchomisz go ponownie to problem z belką znika. Jeszcze nie wykminiłem czemu tak się dzieje.
[#23] Re: Personal Paint 7.1 manual

@recedent, post #22

Zaraz to obadam ok, racja

No faktycznie działa, za drugim razem jest git :)

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 06:55:22 przez QUAD
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem