kategoria: A500
[#1] Ryś MKII i pad PS4 nie działa.
Witam zakupiłem Ryś MKII aby łatwo i bez problemu podłączyć sobie pada na usb do mojej A500. Zwykły pad na usb działa a pad od PS4 podłączony kablem już nie.
Czy ten Ryś nie obsługuje tych padów czy ja czegoś nie potrafię skonfigurować?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2018 12:31:12 przez Vegeto
[#2] Re: Ryś MKII i pad PS4 nie działa.

@Vegeto, post #1

Nie wiem jak Ryś ale mam Toma2 myślę że bedzie ta sama historia.
Toma uzywam myszą bezprzewodową z Ami.
Mam jeszcze Atari St przepialem Toma do Ataryny pomimo kroków z instrukcji, mysz pod st nie poszla.
Sprzedawca napisał mi ze konieczne bedzie zresetowanie Toma pod pc bo musial zapamietac ustawienia z Ami.
Może przypadkiem z padem od ps4 jest podobna historia.
Jestes pewien ze przelotka ps4 na usb działa ?
[#3] Re: Ryś MKII i pad PS4 nie działa.

@Vegeto, post #1

Witam zakupiłem Ryś MKII aby łatwo i bez problemu podłączyć sobie pada na usb do mojej A500. Zwykły pad na usb działa a pad od PS4 podłączony kablem już nie.
Czy ten Ryś nie obsługuje tych padów czy ja czegoś nie potrafię skonfigurować?

Oryginalne pady od PS4 i XBox360 nie będą działać z RyśMKII, ponieważ to nie są typowe urządzenia USB HID.
[#4] Re: Ryś MKII i pad PS4 nie działa.

@spidi, post #3

Dzięki za pomoc:)
[#5] Re: Ryś MKII i pad PS4 nie działa.

@Vegeto, post #4

A czy Ryś działa w obie strony, tzn. klasyczny joystick mogę podłączyć do PC przez USB i używać go np. w WinUAE? (pomijając fakt, że były by potrzebne przejściówki)

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 21:04:25 przez Michciu
[#6] Re: Ryś MKII i pad PS4 nie działa.

@Michciu, post #5

A czy Ryś działa w obie strony, tzn. klasyczny joystick mogę podłączyć do PC przez USB i używać go np. w WinUAE? (pomijając fakt, że były by potrzebne przejściówki)

Tak. Tu (na samym dole strony) są niezbędne rzeczy aby tak to działało.
Czyli robisz przejściówkę DB9-DB9 i wgrywasz nowy wsad do Ryśka.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem