kategorie: A4000, Mediator, Sprzęt
[#1] Warpengine i SCSI
Kochani. Mam w tej chwili u siebie w A4000 kartę CPU WarpEngine z 040.
Wszystko śmiga jak trzeba (można nawet mapować kicka za pomocą specjalnego programiku), oprócz SCSI.
WARPDRIVE.device jest widoczny pod systemem, ale nie mogę zobaczyć żadnego dysku, ani CD, ani hdd przez przejściówkę SCSI<->IDE.
Sprawdziweł wszystkie kombinacje zworek, 2 terminatory, 2 taśmy (trochę sfatygowane, ale pod innym kontrolerem działają) i nic. Kontroler nie widzi, żadnego urządzenia.
Co ciekawey, gdy ciskam skanowanie device, Hdd reaguje, zapala diodę drive, ale żadne urządzenie się nie pojawia. Czy coś powinienem wiedzieć o tym kontrolerze?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 17:19:28 przez BULI
[#2] Re: Warpengine i SCSI

@BULI, post #1

Czy coś powinienem wiedzieć o tym kontrolerze?

Rezystory od terminacji masz prawidłowo zamontowane na karcie?
Nie sa uszkodzone?
Idzie na nie napięcie 5V?

Jeżeli tak, to sprawe terminacji szyny SCSI z jednej strony masz z głowy.
Upewnij się, że końcowe urządzenie jest zaterminowane i że zasilanie jest podawane na rezystory na tym urządzeniu.
Na początku używaj taśmy 50 pin i jednego zaterminowanego urządzenia 50 pin na końcu taśmy - tak aby wykluczyć przejściówki SCSI 68-50 pin które potrafią płatać figle.

U mnie ten kontroler działał zawsze prawidłowo. Zdjęcie mojej (byłej już..) karty:

4 zworki z lewej strony zapięte.
Są dwa typy kart Warp Engine, ale funkcjonują dokładnie tak samo.

Dodano:

Sprawdź, czy jakaś nóżka od układu SCSI się nie odlutowała - najlepiej lupa w oko i igła do ręki (nie odwrotnie!!!) i próbujesz delikatnie podważać każde wyprowadzenie układu.
Po 20 latach wszystko jest możliwe.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 20:32:35 przez stachu100
[#3] Re: Warpengine i SCSI

@stachu100, post #2

Dzięki za info.
Też mam podejrzenie, że nie mam poprawnego terminowania szyny.
Rezystory już wcześniej tylko wyjąłem i przeczyściłem styki.
Czy wyjęcie ich zupełnie i zaterminowanie taśmy SCSI z obu stron (podobnie jak w CS mk3) i zwarcie JP1 nie powinno wystarczyć do prawidłowej terminacji?
[#4] Re: Warpengine i SCSI

@BULI, post #3


Czy wyjęcie ich zupełnie i zaterminowanie taśmy SCSI z obu stron (podobnie jak w CS mk3) i zwarcie JP1 nie powinno wystarczyć do prawidłowej terminacji?

Tak.
Możesz naweti zostawić JP1 otwarty jeżeli urządzenia na obydwu końcach taśmy będą miały terminatory z własnym zasilaniem.
Przy krótkiej taśmie SCSI wystarczy nawet terminacja z jednej strony.
[#5] Re: Warpengine i SCSI

@stachu100, post #4

Będę walczył- dzięki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem