kategoria: Mediator
[#1] Mediator i dźwięk 4 channel (front i rear) SB128 4.1 Digital
Czy sterowniki 68k dla Mediatora do Sound Blaster obsługują karty w wersji 4.1 i można słuchać mp3 na czterech głośnikach pod AmigaOS 3.9?
Mam Sound Blaster Creative CT4750 (układ scalony CT5880), która ma dwa wyjścia line out, tylko jak to zmusić do grania na dodatkowych dwóch głośnikach tylnych? Prawdopodobnie jest to karta SB128 4.1 digital ale bez wyjścia cyfrowego. (posiada z tyłu cztery gniazda minijack-czarne,zielone,czerwone,niebieskie)

Chyba że to jest możliwe tylko z Terratec 512i Digital...?

Dodam że mam pierwszą wersję Mediatora 4xPCI + upgrade MMCD

Czy karty oparte na ForteMedia 801, wymagają nowszego Mediatora ?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 23:48:25 przez Pawelek
[#2] Re: Mediator i dźwięk 4 channel (front i rear) SB128 4.1 Digital

@Pawelek, post #1

ELBOX COMPUTER odpisał że:
"sterownik sb128.audio obsługuje i przednie i tylne głośniki w przypadku SB128 4.1.
Karty na FM801 są obsługiwane od modelu Mediator PCI 1200 LT4 (nr seryjny od 49)."
[#3] Re: Mediator i dźwięk 4 channel (front i rear) SB128 4.1 Digital

@Pawelek, post #2

Z tego co pamiętam to w którejś wersji AHI można było zaznaczyć np. wejście Fron i Rear, również mikrofon oraz wejście.
Może też jest opcja w tym Mixerze co jest na płycie dla mediatora, nie pamiętam.
[#4] Re: Mediator i dźwięk 4 channel (front i rear) SB128 4.1 Digital

@superbonio, post #3

Mam najnowszą wersje AHI chyba 6.7, sprawdzę w takim razie na starszej.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem