[#1] FrexxEd - podswietlanie skladni
Czesc,
dzis udalo mi sie calkiem przypadkowo trafic na edytor textu, ktory, mam nadzieje zastapi Annotate (Annotate ze wzgledu na MUI jest strasznie ociezale).

Chcialem wlaczyc podswietlanie tekstu (do tej pory posiedzialem nad tym ~10 minut) no i mi to nie wychodzi.
Tak na szybko w manualu znalazlem ze jest za to odpowiedzialny modul FACES no ale nie moge tego nigdzie zlokalizowac jak i nie moge uruchomic Prefs->Programs->FacesEd bo tam nic nie ma

Czy ktos mial kontakt z tym programem i moze mi zaoszcedzic czasu mowiac co gdzie i jak?

Dzieki
[#2] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #1

[#3] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@forge, post #2

Dzieki,
znalazlem w manualu jedna (!) linijke ze nalezy te skrypty miec wlasnie w katalogu startowym programu (czyli to samo co pisze gosciu na zalinkowanym poscie).
Niestety nigdzie nie ma podanego jak ten skrypt ma wygladac - jest w manualu cos co nawet wlasciwie nie wiem czym jest - skopiowalem to i wkleilem do pliku tekstowego i umiescilem w katalogu startowym ale dalej nic.
Bede jeszcze to meczyl bo program z tego co widze oferuje BARDZO DUZO.
No i wciaz mam nadzieje ze jak zadziala podswietlanie to i tak bedzie zdecydowanie szybszy od Annotate
[#4] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #3

Czytałeś Cmode.FPL.README? Musisz wpisać: ExecuteFile("Cmode.FPL"); do pliku User.FPL
[#5] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@forge, post #4

Nie, tego nie - tam jest ich sporo i narazie tylko wybiorczo przeczytalem kilka readme.

Dzieki za wskazowke!!! - mysle ze to juz cos szeroki uśmiech

Edit:
czyli nastepny krok to przeczytanie FMC.FPL szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 14:00:52 przez peceha
[#6] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@forge, post #4

Dziala!!! - dzieki !!!!

Co prawda nie wiem jeszce dokladnie co i jak ale juz jest dobrze.
Porownujac predkosc dzialania z Annotate to na te chwile Annotate sie sam zamiata pod dywan hehe.



Oczywiscie na obrazku podswietlona jest bzdura - narazie chodzi mi tylko o sam fakt ze to dziala ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 14:19:12 przez peceha
[#7] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #6

FrexxEd ma swój wewnętrzny język programowania w którym pewnie trzeba pisać pluginy do podświetlania składni itp. Łatwiej taki rzeczy zrobić w EdWordPro i (chyba) GoldEd.
[#8] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #6

Tworzysz katalog startup i kopiujesz tam pliki fpl, które mają być uruchomione przy starcie np. dla języka C -> cmode.fpl. Chcesz sprawdzić jak działa dany plugin to uruchamiasz z menu execute fpl.
[#9] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@cholok, post #8

Chcialem zrobic wlasny modul do opusa.
Wykorzystalem AsmMode usuwajac wszystko co zbedne i zmieniajc odpowiednio to co zostalo


Teraz po uruchomieniu programu mam swoj modul na liscie dostepnych, ale i tak nie pojawia sie w MENU-> Programs (?)


Po "zahaczeniu" mojego modulu nic sie niestety nie dzieje.

Czuje ze forge mial racje piszac ze to moze byc nie latwe na poczatku.
[#10] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #9

W menu>programs już się pokazuje ale i tak dalej nic
[#11] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #10

Trzeba wejsc w:
Prefs > Local >Misc
i w polu Face wpisac identyfikator swojego Fejsa, czyli w moim wypadku do5.



Wg manuala mozna uzywac kilku fejsow na raz czyli moglbym polaczyc komendy dopusa (trzymane w jednym pliku) z komendami arexxa (trzymane tez w jednym pliku) - niestety nie wiem jak aktywowac 2 takie pliki - na razie chyba bede musial to polaczyc w jeden plik.

Dodawanie "fejsa" do menu Program jest zbedne - no chyba ze chce sie stwozyc swoje ustawienia dla danego jezyka.

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 19:21:24 przez peceha
[#12] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #11

Czegos tu nie kumam (chyba pora na przerwe).
Czy moglby mi ktos powiedziec jak zrobic tutaj tablice 2wu wymiarowa (string-ow), np 4 wymiary po 7 string-ow kazdy.

I przy okazji czy punkty 1 i 2 nie przecza sobie na wzajem?


ciag dalszy tej strony


Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 18:59:21 przez peceha
[#13] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #12

I przy okazji czy punkty 1 i 2 nie przecza sobie na wzajem?


Nie. Tam jest mowa o dwóch różnych rzeczach, 1: przypisanie wartości do zmiennej, 2: deklaracja zmiennej z jednoczesnym przypisaniem wartości.
[#14] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@forge, post #13

Faktycznie!! dzieki.

Co do tablicy to zrobilem to "na okolo" czyli kazdej pozycji przypisalem osobno wartosc (a chcialem uzyc zapisu z {} - no ale jakos nie wychodzi)
[#15] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #14

Moze niewiele ale cos moze z tego wyjsc.

Udalo mi sie zrobic wyswietlanie HELP-u dla komend BB2 (dokladnie tak jak w SuperTed, czyli wcisniecie SHIFT HELP gdy kursor jest na danej komendzzie powoduje otwarcie okna amiga guide na stronie z informacja o danej komendzie).
W tym edytorze mozna bez najmniejszego problemu zrobic to samo wykorzystujac pliki HELP dostarczone z BB2.

Oto wynik (nie wiele tam widac, ale pod koniec wciskam hlawisz HELP z klawiatury i mam okno z trescia pomocy dla komendy Activate)

[#16] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@peceha, post #15

Szkoda, że nie wiedziałem o możliwości wyświetlania pomocy dla komend. Przydatna informacja. Nie wiedziałem, że SuperTed ma to w sobie.
[#17] Re: FrexxEd - podswietlanie skladni

@Adinfo, post #16

Hehe,
jak nacisniesz Help to na gornej belce pokawi sie skladnia
a SHIFT HELP otwiera okno amigaguide na danej komendzie
Alt HELP otwiera natomiast amigaguide na stronie biblioteki do jakiej komenda nalezy (czyli masz od razu liste pozostalych komend tej biblioteki i mozesz sobie posprawdzac)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem