kategoria: CD32
[#1] Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D
Czy ktoś z Was wie może czy da radę u nas w kraju kupić wydrukowany na drukarce 3D pad kierunkowy dla kontrolera CD32? A może ktoś z Was coś takiego robił? Pytam bo noszę się z zamiarem zakupu czegoś takiego a widziałem że na jednym z zagranicznych portali aukcyjnych można coś takiego zamówić z Włoch. W ostateczności jest to jakaś alternatywa ale może ktoś ma możliwość zrobienia czegoś takiego u nas?
[#2] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #1

Skoro i tak nie będzie oryginalny to nie prościej kupić taki do Segi?
[#3] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@ZbyniuR, post #2

A czy te od SEGI mają taki sam rozmiar i pasują bez problemu? Jeżeli tak to faktycznie może być prościej.
I gdzie takiego cuda szukać bo nie widzę na naszym popularnym portalu aukcyjnym.

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 21:42:00 przez nostrum666
[#4] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #3

Potrzebujesz taki 6 przyciskowy do MegaDrive/Genesis, i wystarczy zamienić w nim piny 5 i 7 miejscami i już masz gotowy do CD32.

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=game+pad+sega&_sacat=0
[#5] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@ZbyniuR, post #4

😁 źle Cię zrozumiałem. Myślałem że chodzi Ci o to że mogę podmienić sam d-pad na taki z kontrolera do Segi. Nie potrzeba mi całego pada. Zresztą pada widziałem i u nas za 50 więc nawet nie za drogo.
Chodzi mi tylko o to aby wymienić d-pad w kontroletze CD32.
[#6] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #5

A to faktycznie się nie zrozumieliśmy. :D

Plejstejszynowcy mówią na to krzyżak, ale nie wiem czy od innego pada by tam pasował.

A nie da się tego zrobić z guzika czy nakrętki? ;)
https://www.google.com/search?q=cross+button+for+pad&tbm=isch


Ostatnia aktualizacja: 27.11.2018 22:33:31 przez ZbyniuR
[#7] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #5

Musisz tylko znaleźć kogoś kto Ci wydrukuje: link
[#8] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #5

Te części od oryginalnych padów Sega nie spasują, bo w segowym "krzyżak" przechodzi przez płytkę (przez dziurę) i naciska na nią od drugiej strony, od spodu.
Ja naprawiłem w swoim po prostu przyklejając plastikowe ząbki i się już nie obraca.
[#9] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@Koyot1222, post #8

Też mam tak zrobione ale chciałbym mieć w zapasie nie połamany i nie klejony "krzyżak".
[#10] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #9

Mam w zapasie taki jeden nie klejony, "na przyszłość". Leży już w pudełku... Ponad 15 lat.
Konsola się już pewnie rozpadnie jak będzie potrzebny



Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 21:18:11 przez Koyot1222
[#11] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #1

@nostrum666 którą wersję chcesz (z podanego linka) i w jakim kolorze? Druknę to z ciekawości jak wyjdzie. Do czego służy ta półkula?
[#12] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@rj1307, post #11

Wersja klasyczna, oryginalna w kolorze czarnym. A ta kula to według opisu chyba będzie "podkładka" jak w oryginale żeby nie można było nacisnąć wszystkich kierunków na raz. Jak to nie problem to ją też wydrukuj (2 sztuki), bo jest częścią całości z tym że trzeba skleić dwie takie i wtedy umieścić w zagłębieniu od spodu "krzyżaka".


Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 23:30:46 przez nostrum666
[#13] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #12

Z tego co widzę jest jeszcze taka klasyczna, dokładnie pod oryginalną gumową podkładkę.
link
[#14] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #12

Mam taki dpad oryginalny z druku 3d i powiem ci, że niewygodnie się gra. Te wypustki mam takie ostre. Ale to może wina słabego druku. Teraz mam krzyżak i jest dużo lepiej.
[#15] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #12

@nostrum666 podeślij swój adres na PW
[#16] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@rj1307, post #15

Dzięki koledze rj1307 mój kontroler wygląda teraz tak:

Świetna jakość wykonania i jest bardzo wygodne. Dzięki wielkie za pomoc.

Ps. kolega zrobił mi jeszcze jeden D-pad, taki jak oryginalny ale jeszcze go nie zakładałem. Oczywiście także jest świetnie wykonany.
[#17] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #16

Byłem pewien że założysz tą wersję :)
Potwierdzam słowa kolegi @Jield, ten "oryginalny" po wydruku jest ostry na końcach wypustek, musiałem to troszeczkę poprawić papierkiem.
[#18] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@rj1307, post #17

Nie mogłem się jakoś powstrzymać. Wygląda po prostu MEGA i naprawdę jest wygodne. Osobiście myślałem też żeby zrobić taki kontrolerek ale wklęsły, coś jak gałeczki analogowe od X360, nieważne czy z krzyżakiem czy gładki czy z oryginalnymi wypustkami. Myślę że mógłby być jeszcze wygodniejszy, no ale niestety sam nie projektuję takich rzeczy więc to tylko taka moja wizja. Nieważne. To co od Ciebie dostałem to więcej niż oczekiwałem. Coś pięknego. Jestem naprawdę wdzięczny.
[#19] Re: Kontroler CD32 - D-pad - drukowanie 3D

@nostrum666, post #16

Padzik też zadowolony, bo się uśmiecha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem