kategoria: A600
[#1] A 6095 i karta pcmcia
Witam

Posiadam A 600 z A 6095. Przed montażem karty pamięci korzystałem z adaptera sd na pcmcia i wszystko działało ok. Po zamontowania a 6095 oraz rom 3.1 karta pcmcia jest wykrywana jako HD2:NDOS ( przy 5.5 mb uzyskane przy pomocy 3 sek. resetu. Zworka jest ustawiona na RST/CFG. Czy mam ją inaczej ustawić ?
[#2] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #1

Jak inicjujesz kartę SD na pcmcia ?
Masz gotowa mountliste dla HD2?


Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 15:12:47 przez Norbert
[#3] Re: A 6095 i karta pcmcia

@Norbert, post #2

Z kartą dostałem dyskietkę z Wb i karta pcmcia byla automatycznie montowana.

Kurde teraz karta się pojawiła.Dziwne to..
[#4] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #3

U mnie zworki nie zmieniałem, ale nie pamiętam jak jest ustawiona. Z tym, że ja mam A6095 sprzed kilku lat. Te nowe wersje może mają coś zmienione w konstrukcji.
[#5] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #1

Na mojej a600 po włożeniu rom 3.1 przestała się wyświetlać w Workbenchu ikonka karty CF włożona poprzez adapter do portu PCMCIA . Spróbuj zmienić Kickstart na 37.350 i sprawdź. U mnie pomogło. Co ciekawe na innej płycie a600 takiego problemu nie mam...
Pozdrawiam
Krzysiek

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 20:24:37 przez Krzysiek2
[#6] Re: A 6095 i karta pcmcia

@Krzysiek2, post #5

Kickstart 3.1 blokuje PCMCIA jak wykryje pamięć w jej obszarze (co nie deklasuje używalności tego portu, ponieważ przypisane są do niego ze 3 pule adresowe o ile dobrze pamiętam i większość urządzeń nie korzysta z przestrzeni, w której znajduje się pamięć). Kicstart 3.0 nie ma takiego zachowania, było na forum, bodajże wczytanie starszej wersji card.resource z ks3.0 rozwiązuje problem. Niech mnie ktoś poprawi jeśli coś pomyliłem, nigdy takich kroków nie musiałem wykonywać.
[#7] Re: A 6095 i karta pcmcia

@sanjyuubi, post #6

Dziś już znowu nie wykrywa karty .. Jak mam wczytać ten plik card.resource ? Rozpakować jakoś kick 3.0 i gdzie wgrać ?
[#8] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #7

link

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 10:41:19 przez tbone
[#9] Re: A 6095 i karta pcmcia

@tbone, post #8

Wielkie dzięki
[#10] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #9

Wgranie pliku spowodowało że karta pcmcia jest widoczna ale , jedna z partycji pokazuje DH2:NDOS.

W amidzie mam zamontowany rom 3.1 z naklejką Cloanto i często wyskakują mi błędy pamięci 80000003 oraz żółty ekran.Co dziwne po uruchomieniu komputera miałem dostępna tylko pamięć Fast.Dopiero po kilku restartach pamięć Slow zaczynała być widoczna.Po wgraniu pliku card rest teraz cała pamięć jest widoczna natychmiast

Przed montażem romu oraz rozszerzenia pamięci nic takiego się nie działo
[#11] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #10

Żółty ekran może być spowodowany słabym kontaktem podstawki (najlepiej zakładać na mokro przy procesorze spryskanym czystym spirytusem lub izopropanolem jeśli jest to zwykła podstawka SMD) lub problemem z kością pamięci , w której znajduje się pamięć SLOW.
[#12] Re: A 6095 i karta pcmcia

@sanjyuubi, post #11

Gdy Amiga jest zimna wtedy mam dostępne 7 mb fast i praktycznie od razu pojawią się error 80000003. Gdy jest ciepła to mam pełne 9 mb i wszystko działa OK. Jutro wyczyszczę podstawkę.

Druga rzecz skasowałem wpis do pliku cardrest to ponownie mam dostęp do HD2
[#13] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #12

Wyczyściłem jak potrafiłem nóżki procesora , podstawkę izopropanolem - efekt nadal brak pamięci slow. Przełączyłem na zworce aby była widoczna tylko pamięć slow - system pokazał 0 pamięci. Co więcej po wyciągnięciu A 6095 system automatycznie za każdym razem wyświetla kartę PCMCIA.

Karta siedzi mocno na procesorze. Coś jeszcze mogę sprawdzić przed odesłaniem na gwarancję ?

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego jedna z partycji na karcie SD co jakiś czas jest oznaczona jako NDOS
[#14] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #13

A jaką masz w ogóle rewizję płyty w A600?
[#15] Re: A 6095 i karta pcmcia

@tbone, post #14

Rev 2D
[#16] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #15

Zapytałem bo kiedyś ktoś sygnalizował problem na 1.1.
[#17] Re: A 6095 i karta pcmcia

@kaka, post #13

Może są jakieś zimne luty jeśli karta po nagrzaniu działa, albo jest ogólnie problem z jedną kością. Pozostaje tylko test na innej płycie głównej, lub odesłanie.
[#18] Re: A 6095 i karta pcmcia

@tbone, post #16

Ja mam takie jaja czasami na rev 1.3, przy próbie przełączenia długim resetem też czasami mam żółty ekran. Guru też dosyć często.
[#19] Re: A 6095 i karta pcmcia

@Adinfo, post #18

Ja miałem taki objaw przy nie kontaktowej podstawce ROMu 2.0
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem