kategoria: CDTV
[#1] Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent
Witam wszystkich skazanych na Amigę :)

Zrobiłem sobie prezent na święta i kupiłem do cdtv czarną klawiaturę i stację dysków.

Kupiłem w ciemno, bo trudno dostać w szczególności klawiaturę.
Klawiatura niemiecka, ale to chyba nie problem. Problem jest z 4 klawiszami z lewej strony:
shift y x c Wciskają się normalnie, ale na ekranie nie wyskakują te literki.
Czy naprawa będzie skomplikowana? Nie rozbierałem jeszcze tej klawiatury.

Stacja i klawiatura wyglądają pięknie jak nowe, szkoda by było tego nie naprawić.

Co do stacji czarnej jest jak nowa, chyba nie była używana dlatego, że jest problem z przednim plastikowym panelem.
Pewnie to był problem od nowości. One mają jakąś wadę fabryczną?
Jeśli zdejmę panel przedni stacji dyskietek normalnie się wczytują, gdy jest założony dyskietka tak ciasno wchodzi, że nie można jej wyjąć przyciskiem.
Chyba trzeba gdzieś przypiłować pilnikiem przedni panel?
[#2] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #1

Tam masz styki klawiszy na płycie drukowanej, nie tandetnej folii - więc naprawa powinna być prosta. Nie mają wady fabrycznej, moja działa idealnie od 26 lat. Pewnie panel jest źle założony.

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 16:33:00 przez fazior
[#3] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #1

Wrzuć jak możesz zdjęcia.
[#4] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #1

dużo dałeś za klawiaturę?
[#5] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@zmiennik, post #4

Fajnie, że nie ma tam folii w tej klawiaturze, teraz więcej wolnego to rozbiorę.

Za klawiaturę nie wiem ile dałem :)
Powiem tak nie chciał oddzielne sprzedać, kupiłem cały zestaw. Klawiaturę, stacje czarną, myszkę, jednostkę, pilot, caddy i mnóstwo dyskietek za 1300zł z dostawą.
Mam już cdtv, ale potrzebowałem klawiatury i stacji dyskietek no i myszki nie miałem.
Od przybytku głowa nie boli, zawsze się przyda jednostka dodatkowa cdtv :)

Ten panel stacji dysków na spokojnie przejrzę, ważne że działa stacja, odczytuje poprawnie dyskietki.

Zdjęcia jakie chcecie zobaczyć?
[#6] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #5

Ze stacją dyskietek poradziłem sobie.Dziwne, ale ta stacja pewnie od nowości tak działała źle.
Musiałem w środku odkręcić dwie śrubki i zmienić położenie całego mechanizmu. Teraz dyskietka prawidłowo jest wypluwana. Nie ma tarcia dyskietki w otworze wejściowym panelu przedniego stacji dyskietek.
Niestety za te 1300 zł nie jest tak różowo. Dziś sprawdziłem jednostkę główną, niestety czytnik cd nie czyta prawidłowo. Dwie płytki odczytuje, jedną oryginalną, a drugą nagrywaną.
Jak już załapie to czyta ją w całości. Kilka razy trzeba nacisnąć na na przycisk eject.
Mam też inne płyty, ale ich nie che ruszyć mimo, że nie są porysowane.
Ciekawe, czy to laser brudny lub umierający, czy coś z mechanizmem? Niby sztywno wszystko chodzi, jak w nowym sprzęcie.
Skusiłem sie na ten sprzęt w ciemno, bo wszystkie elementy zestawu wyglądały jak nowe, nawet jednostka bez rys jest, a w środku jak nówka.

Nie wiem jak dostać się do lasera, czy trzeba całą płytę główną demontować?

Jak tu się dodaje obrazki, tylko przez portale zewnętrzne? Na przykład google dysk?
[#7] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #6

Tak, cd jest pod płytą. Pamiętaj o wyjęciu modulatora.
[#8] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@fazior, post #7

Dzięki za podpowiedź z modulatorem i tak jest trudno dostać się do napędu cd.
UFff UFff powiem z wielką ulgą, przeczyszczenie oka lasera pomogło.
Czyta teraz wszystkiego rodzaju płyty nagrywane i oryginały.

Polaczki to naród cwaniaków, niestety to nie jest stereotyp. Kupiłem w ciemno (tylko stacja dyskietek miała gorzej czytać.
Raz na rok taki zakup robię, bo to ryzyko u Polaka kupić z ogłoszenia i przeważnie jakieś problemy. Możliwe, że tu na PPA giełdzie tak nie jest, ale klawiatury tu nie widziałem.
Zamiast powiedzieć, że napęd cd dobrze nie czyta i tak bym wziął ten zestaw, ale 100 zł bym chciał przynajmniej rabatu.

Skusiłem się i zaryzykowałem, bo sprzęt ładnie wyglądał, jakby nie był używany od 20 lat.
Tylko klawiatura została do naprawy, ale myślę, że to będzie łatwiejsze.

Pozdrawiam i życzę zdrowych pogodnych świąt. Możliwe, że tu zajrzę jeszcze nawet w święta, bo jestem skazany na Amigę ;)
[#9] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #8


Polaczki to naród cwaniaków

Z przyjemnością dodaję kolejnego polaczka (celowo z małej litery) do ignorów.
Opluwajcie się we własnym gronie.
Polakom (z dużej litery) jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego na Święta.
[#10] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@fazior, post #2

Niektórych wpisów nie będę komentował, bo nie warto.
O to chodzi, żeby sobie pomagać na tym forum, a nie kłócić się.
Są to moje ostrzeżenia, żeby uważać, być ostrożnym.

Co do klawiatury, nie było to tak proste, bo są małe ścieżki. Okazało się, że wylało się coś w okolicy tych niedziałających klawiszy. 7 małych ścieżek praktycznie wyparowało.
Najlepsze kabelki do połączenia tych malutkich ścieżek można znaleźć we współczesnych laptopach.
Po prostu jak ktoś ma taśmę połączeniową od laptopa między matrycą, a płytą główną. Tam jest mnóstwo małych kabelków idealnych do łączenia miniaturowych ścieżek.
Ja miałem szczęście, że udało mi się wszystkie wady tego zestawu usunąć tylko poświęcając czas.
Niestety nie zawsze się tak udaję, trzeba przeważnie więcej zainwestować w naprawę.
Dzięki przerwie świątecznej miałem czas na swoje przyjemności, bo lubię drobne naprawy.
Lubię jak sprzęt z przed 30 lat znów wraca do życia :)
[#11] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #10

Sorki, ale ostrzeżenia to jedno, a obraźliwe hasła użytkujące słowo "polaczki" to drugie. Jest to grubo nie na miejscu. Tak samo można pisać o "niemiaszkach", "ruskach" i tak dalej. Nie będę dalej rozwijał tematu. Zanim coś napiszesz, zastanów się.
[#12] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #8

A ty jakiej jesteś narodowości?
[#13] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #8

Polaczki to naród cwaniaków, niestety to nie jest stereotyp.

Na pewno za to jest to przejaw kompleksów i głupie w swej definicji generalizowanie.

Raz na rok taki zakup robię, bo to ryzyko u Polaka kupić z ogłoszenia

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku przy zakupie z ogłoszenia, niezależnie od narodowości sprzedawcy.

Powodzenia z CDTV i więcej poszanowania dla naszej (jeśli przypadkiem też nie Twojej) narodowości.
[#14] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@Jacques, post #13

Narodowości jestem polskiej, ale przez takich ludzi, którzy za wszelką cenę zysku oszukują innych. Wstydzę się za nich i niestety musiałem ostro o tym powiedzieć, oni nie powinni sprzedawać jako Polacy.
Może ktoś kto nieuczciwie sprzedaje, a przeczyta to forum, zastanowi się nad swoim postępowaniem.
Przez takich ludzi mamy złą opinie za granicą naszego kraju.
[#15] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #14








Ostatnia aktualizacja: 26.12.2018 19:37:38 przez Dorian3d
[#16] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #8

....


I na forum zwracasz się do tych cwaniaków o radę z jakąś klawiaturą i stacją?
Serio, skąd birą się tacy ludzie? Bo jeżeli jesteś Polakiem, to robisz incepcję tego stereotypu.
Mam nadzieje że żaden "polaczek" ci tutaj nie pomoże.
[#17] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@Ralpheeck, post #16

ciekawe ze zawsze na PPA pierwsze obrazaja sie handlarzyki i cwaniaczki

nawet nie musze wymieniac, ktore cwaniaczki, bo sie sami ujawnili
[#18] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #5

"...za 1300zł z dostawą"

jednostka 350
stacja 150
klawiatura 150
myszka 50
pilot 100
caddy 40

no to za dyskietki zaplaciles prawie 500 stowek albo mowiac krotko, handlarzyk na tobie niezle zarobil
[#19] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@selur, post #17

Bzdury Waść Selur pleciesz, epitety rozdajesz, za mało Sherlocka widać oglądasz (polecam tego z Cumberbatchem)

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2018 08:15:42 przez Jacques
[#20] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@elekdj, post #14

Czyż nie jest napisane: jeśli jesteś bez grzechu, podnieś kamień i żuć...
Nie sądzicie abyście nie byli sądzeni....
[#21] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@Shredder, post #20

podnieś kamień i żuć...
Żucie kamienia jest zupełnie nieefektywne, a i zębów szkoda.
[#22] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@Krashan, post #21

Żuć kamienie wielka sztuka, Twój dentysta już Cię szuka !

Ot taki rymik Częstochowski ;)
[#23] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@mikecios, post #22

w 2019r Minister Zdrowia zaleca zucie kamienia nazebnego zamiast gumy ORBIT ok, racja
[#24] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@Ralpheeck, post #16

Jeszcze poruszę ten temat. Przepraszam, ale mnie to martwi.

Czym sobie my naród polski zasłużyliśmy na takie traktowanie ze strony innych narodów?
Wysłałem ostatnio do kolegi amigowca ze Szwajcarii sprzęt retro i siedzi to na cle.
To nie jest odosobniony przypadek.

Napisał mi to w ostatnim mailu, rozmowa z celnikiem:

Well, first it is the holidays. Second, per the guy on the phone, he doesn't understand why I am buying old technology. Third, since it is from Poland there is, per his words,"obviously something suspect." He mentioned taking it apart. That's Switzerland for you.
[#25] Re: Klawiatura czarna i stacja czarna do CDTV problem, prezent

@selur, post #23

za to, że się ze mnie naśmiewanie, wykupię wszystkie Amigi na portalach giełdowych i zobaczymy skąd będziecie brali sprzęt....ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem