kategoria: Programy
[#1] Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia
https://icomp.de/shop-icomp/en/33/items/icomp-confirms-ownership-of-p96.html

Wygląda na to, że kolejne ważne oprogramowanie doczekało się poprawek :) Mam nadzieję, że nie skończy się na takim bajzlu, jak ze sprzedażą OS 3.1.4.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 10:57:16 przez Cedrat
[#2] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

A ja myślałem, że Picasso został lata temu przekazany społeczności i jest darmowy, coś się zmieniło, czy zawsze tak było?
[#3] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@KM, post #2

Jakiś link?

O ile wiem, to dostępna dotychczas wersja to shareware - tylko nie było gdzie jej zarejestrować.

Poza tym opłat żądano również za udostępnienie API twórcom sterowników (aczkolwiek późniejsze projekty adaptowały open-source'owy sterownik z UAE, co mogło budzić kontrowersje natury prawnej) - zmieniło się to po przejęciu pakietu przez Individual Computers.
[#4] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #3

Wczoraj przez moment był link z głównej strony IC do pobrania pakietu, ale wiązało się to z wniesieniem opłaty w granicach 8-12euro. W tej chwili nie widzę tej pozycji w sklepie, jest jedynie w wiki widoczna pozycja "software developer archive".
[#5] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

Jans ma prawa do Picasso96



Po 15 latach ciszy Alexander Kneer i Tobias Abt poinformowali, że sprzedali własność intelektualną podsystemu graficznego Picasso96 firmom Hyperion Entertainment i Individual Computer. W informacji czytamy, że oddali go w ręce firm, które zapewniają jego dalszy rozwój zarówno w kontekście starej, jak i nowej linii Amigi, a w planach mają zintegrowanie go z nadchodzącymi nowymi wydaniami systemu operacyjnego. Informacja została potwierdzona przez Jensa Schoenfelda, który zapewnia, że już wkrótce specyfikacja API podsystemu będzie ogólno dostępna za darmo, na czym zyskają hobbystyczne projekty, takie jak VA2000 i Vampire. Wkrótce mają pojawić się odpowiednie sekcje na wiki.icomp.de.


Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 12:24:44 przez Dorian3d
[#6] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@zzielinski, post #4

jest dostępny do kupienia tylko trzeba się zalogować.
[#7] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Dorian3d, post #5

Hmm, czyli dobrze coś mi tam świtało.
[#8] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

Mnie ciekawi jak to wpłynie teraz na rozwój Vampira, sterowników do Mediatora i WinUAE. Te rzeczy chyba najczęściej używają Picasso P96.
[#9] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Sir_Lucas, post #8

Być może o to chodziło, żeby włożyć nogę między zamykające się drzwi (ami"hobby"biznesu) a futrynę i nie pozwolić się wypchnąć potencjalnej konkurencji, w myśl amigowej zasady ja nie mam produktu, to niech inni też nie mają tak łatwo. Dzięki temu przyjdą do mnie w łaskę, a może przez ten czas, sam w końcu coś wymyślę, a może zrobię to co obiecałem. (moim zdaniem jakby co OK)

PS. Chociaż zawsze możemy napisać, że to z miłości do Amigi, jej osiągnięć przed laty i szacunku dla wiernych fanów. To tak jak ... ech ugryzłem się w klawiaturę.

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 16:06:39 przez KM
[#10] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

Czy chodzi o firmę ELBOX?
[#11] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@_arti, post #10

vampire też używa sterowników Picasso96 ?
Tak ?




Ostatnia aktualizacja: 23.12.2018 19:55:46 przez Dorian3d
[#12] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

Dlatego wolę CyberGraphX v5.x
[#13] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@waldiamiga, post #12

A ja wolę sterowniki AGA. Technologia Amigi Rulez.
[#14] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Hexmage960, post #13


Amigi Rulez.


Tyleż to ona może i kiedyś była. Ale to stare dzieje ;)
[#15] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Hexmage960, post #13

Jest sterownik AGA dla Picasso96? Jeśli nie to po co ten offtop? Wszyscy na tym portalu wiedzą jakie masz preferencje i nie musisz 100 razy tego powtarzać w każdym możliwym wątku, wywołując tym dość często niezły shitstorm.
[#16] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@jarokuczi, post #15

Tak, to był offtopic, sorki, WaldiAmiga też napisał nie na temat. Ale nie doszło nigdy z tego powodu do żadnej "burzy".
[#17] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@zzielinski, post #4

Minimalnie 8 EUR, sugerowana wpłata 12EUR, ale jak chcesz dać wincyj to Jens nie ma nic przeciwko
[#18] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@tbone, post #17

Ja to mam same piraty. Zresztą caly moh dysk to jeden wielki pirat xd
[#19] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Paul149, post #18

Bagiety już jado! Będzie do statystyk

[#20] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

A ja się cieszę że ktoś chce to rozwijać :)
[#21] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@waldiamiga, post #12

A skąd wersja 5.x ?
[#22] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@damianx, post #21

MorphOS
[#23] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Norbert, post #22

Pamiętam jak kiedyś testowałem darmową wersję CGXv3 (41.22/r71) z aminetu, o której można również poczytać w książce A. Zalepy (tom 2 strona 448). Podsumowując odświeżanie ekranu na Piccolo SD64 było masakrycznie wolne w porównaniu z P96. Ekran z kartami w grze Soliton odświeżał się przynajmniej parę razy wolniej. Postanowiłem całkowicie zrezygnować z CGX na rzecz P96.
[#24] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Leon, post #23

CGX ma za to jedną wielką zaletę: sterownik dla kości AGA :)

Szkoda za to, że nie działa z nową wersją intuition.library z OS 3.1.4
[#25] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@_arti, post #10

raczej Cloanto
[#26] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Cedrat, post #1

Czy ktoś może gromadzi starsze wersje P96 niż bieżąca (3.3.0)?
Parę dni temu zakupiłem, ale w 3.3.0 są problemy po wrzuceniu sterownika i pliku monitora od RTG Warpa: w trybach AGA są kilkusekundowe freezy
Chętnie sprawdziłbym starsze wersje, ale ich nie mam (mogę udowodnić zakup na priv)
[#27] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Jacques, post #26

Coś tam mam, podrzuć @ na prv.
[#28] Re: Picasso96 (teraz P96) v2.2 do kupienia

@Kilos, post #27

Temat załatwiony, dziękuję dwóm forumowiczom OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem