kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A500, A600, CDTV, Sklepy, Sprzęt
[#1] Nowe pudełko na dyskietki
Znalazłem kopiąc na AlleDrogo:
https://allegro.pl/pudelko-na-nosniki-danych-3-5-fd-kelly-s-100-dys-i7684608756.html

Może lepsza opcja niż licytować się o jakieś stare rupcie?

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 14:57:07 przez mosfet
[#2] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #1

Mam kilka takich. Polecam:
Na plus:
- wytrzymałe
- estetyczne
Na minus:
- przegródki słabo się trzymają.
[#3] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@Hexmage960, post #2

Nie korzystam z przegródek, w ogóle tuninguje te pudełka zaklejając dziury taśmą. Przez te dziury na dole to tylko syf idzie (i to w miejsce gdzie robi najwięcej szkody, bo blisko blaszek).
[#4] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #1

dzięki za namiary, ale coś czuję, że będzie jak z myszkami z Eureki - za chwilę znikną, po czym pojawią się na olx w nieco innej cenie ;)
[#5] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@charliefrown, post #4

Na Januszy nie poradzimy. Jednak mają jedną cenną zaletę: Już żadna Miśka nie wyląduje na śmietniku, bo każdy widzi po ile stoją na Allegro.
Ja wolę, żeby te myszki leżały na Alle za 200zł niż w kartonie w garażu w towarzystwie tych mniej komputerowych gryzoni.
[#6] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@charliefrown, post #4

Te pudełka są od dawna. Mam 1 duże i 2 małe. Także to "normalna" aukcja.

Nie korzystam z przegródek

Oj, to obawiam się, że dyskietki się przewrócą.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 15:17:22 przez Hexmage960
[#7] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@Hexmage960, post #6

Potwierdzam, również kupiłem takie same pudełko na alledrogo parę miesiecy temu w bardzo podobnej cenie (o ile nie w tej samej).
[#8] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@Hexmage960, post #6

Oj, to obawiam się, że dyskietki się przewrócą.


Gdyby tylko miały na to miejsce. Moje pudełka przypominają autobus w godzinach szczytu.
Jskoś mi ten gotek nie pasuje. Pozbawienie klasycznej Amigi dyskietek jest jakieś takie barbarzyńskie..dla mnie to już pół kroku przez emulacją.
[#9] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #8

Pozbawienie klasycznej Amigi dyskietek jest jakieś takie barbarzyńskie..dla mnie to już pół kroku przez emulacją.


Czy amigę masz podłączoną do telewizora/monitora crt czy może do lcd?
[#10] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mmarcin2741, post #9

No ba!!!!!!! Sony Tinitron. Tylko naturalny antyaliasing jaki daje lampa CRT.
[#11] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #1

Z rok (?) temu był na forum link do hurtownii papierniczej gdzie były po 8-9 zł...
[#12] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@tbone, post #11

Pewnie mosfet je wszystkie wykupił i teraz reklamuje swoją aukcję na allegro.
[#13] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@Krashan, post #12

Hehe :) Ta hurtownia papiernicza grzecznie oddała mi pieniążki, bo mieli błąd na stronie (nie usunęli towaru z oferty). Te widzę już znikły. Na szczęście mam zapas na użytek własny :)
[#14] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #13

Mam jedno takie podobne i trzymam w nim małe płyty CD. Mam też 4 podobne pudełka po dyskietkach 5,25" jeszcze z czasów C64 a później Amigi. Tak - były stacje 5,25" do Amigi i można było nagrać kopię zwykłej dyskietki 3,5". Trzymam w tych pudełkach normalne płyty CD i DVD. Fajna sprawa.

Te stacje 5,25" najczęściej były wykorzystywane do archiwizacji danych programem Quarterback Tools, gdyż takie dyskietki grosze kosztowały.

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2018 23:50:32 przez gilban
[#15] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@gilban, post #14

I widzę, że wypłynęły.

Wiem, że mój wpis wygląda jak pretendent do tytułu złotej łopaty, ale chciałem Wam pokazać piękne studium jak niewiele czasu potrzeba, by dostępne za grosze starocie stały się drogimi rarytasami.

https://allegro.pl/oferta/pudelko-na-dyskietki-3-5-cala-amiga-nowe-8883799066
[#16] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #15

Ktoś popłynął kompletnie xD

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 17:33:33 przez _arti
[#17] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@_arti, post #16

Chyba też mam jeszcze jakieś, qrde będę bogaty
[#18] Re: Nowe pudełko na dyskietki

@mosfet, post #15

Ehh gdyby jeszcze te dyskietki z kartonu były w pudełku a tak to ciut cena za wysoka porównując do ceny sprzed lat. No ale retro jest na wagę złota hihi.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 14:55:24 przez amikoksu
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem