kategoria: Programy
[#1] jak się nazywał ten program ?
Hejka, rozmawiałem ostatnio z byłym amigowcem, który chce wrócić do amigowania, spytał mnie o program, do robienia animacji, wiem że go kiedyś miałem i się nim bawiłem, ale już drugi dzień się zastanawiam jak się to ustrojstwo nazywało.
Program był chyba na jednej dyskietce, był cholernie prosty w obsłudze może był to jakiś program dla dzieci :)
w każdym razie były tam jakieś gotowce codzący dinozaur czy coś takiego i jak mi się dobrze wydaje to grafika była wektorowa
[#2] Re: jak się nazywał ten program ?

@QUAD, post #1

Fantavision.
[#3] Re: jak się nazywał ten program ?

@QUAD, post #1

Disney Animation Studio?
[#4] Re: jak się nazywał ten program ?

@tbone, post #2

to będzie fantavision bo juz mi sie nazwa wydaje znajoma, qrde ale szybkość :)
[#5] Re: jak się nazywał ten program ?

@tbone, post #2

[#6] Re: jak się nazywał ten program ?

@QUAD, post #4

Argh, dinozaur:) Tkość jest mistrzem:)
[#7] Re: jak się nazywał ten program ?

@tbone, post #5

Yep, sprawdziłem, to jest to.
Pora na zabawe, jak to córce pokaże to oszaleje :D
[#8] Re: jak się nazywał ten program ?

@QUAD, post #7

Moj 7-mio letni syn podstawy animacji w FV opanował w moment i bardzo lubi od czasu do czasu go odpalić, pomazgrać i poruszać :), mmimo że jest entuzjastom njuskulowych technik komputerowych:) Polecam ten sofcik do zabawy z animacją. Sam od niego zaczynałem :) i ostatnio coraz śmielej wracam do niego z zamiarem zrobieniem czegoś... :P FANTAVISION RULEZ!! :):)
A tu klip zrobiony w tym sofcie ale chyba w wersji na 8bit apple
[#9] Re: jak się nazywał ten program ?

@fazior, post #6

To animki od Sachsa z tego co kojarze.

Pamiętam początek lat 90tych (90, 91, 92). Czlowiek mial na dyskietkach Demomakera, Adorage, Fantavision i Disneya i się jarał tymi przykładowymi animkami. W sumie tylko na Demomakerze coś samemu probowałem robić, reszta była do odpalania przykładowych efektów.
[#10] Re: jak się nazywał ten program ?

@michal_zukowski, post #9

Demomakera pamiętam bo też się bawiłem, właśnie w tym samym czasie co fantavision, ale Demomakera nazwę pamiętałem 😉
[#11] Re: jak się nazywał ten program ?

@michal_zukowski, post #9

No ja robiłem w FV jakieś animacje reklamowe dla wypożyczalni kaset wideo
Kurła, kiedyś to było...
[#12] Re: jak się nazywał ten program ?

@tbone, post #11

Takie programy nie miały nic wspólnego z profesjonalizmem który by się nadawał do TV, czy tym bardziej kina, ale i tak robiły wrażenie.
[#13] Re: jak się nazywał ten program ?

@ZbyniuR, post #12

Trudno by 13-latek robił profesjonalny montaż na Amidze 600 z 1MB pamięci
[#14] Re: jak się nazywał ten program ?

@tbone, post #13

Nieważne ile masz lat ani ile masz talentu, bo w loresie to zabawa a nie profeska, a w hiresie potrzeba ze 2000 razy więcej kolorów niż 16, aby się nadawało do TV, że o kinie nie wspomnę.

Choć na copy party można tym błysnąć. ;)
[#15] Re: jak się nazywał ten program ?

@ZbyniuR, post #12

Takie programy nie miały nic wspólnego z profesjonalizmem który by się nadawał do TV,


Ale do reklamy wypożyczalni VHS? Wtedy, w tamtych latach? Jak najbardziej :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem