kategorie: A600, Sprzęt
[#1] A600 i CD-Rom Creative CDRW i nowe urządzenie CF2IDE+
Witam
Może ktoś mi pomoże.

Mam CF2IDE+
I wszystko śmiga do momentu instalacji Idefix97 do napędu Creative CDRW. Normalnie napęd rozpoznaje i nawet wyświetla zawartość płyty. Ale później się system zachowuje dziwnie. np nie mam dostępu do katalogów na Partycji GDH0: czyli systemowej. A po resecie Amigi system się albo krzaczy lub kasuje mi całą partycję na karcie CF i wyświetla not DOS i na nowo muszę instalować cały system os 2.1. Czy to wina sterownika że mi psuje system ??

[#2] Re: A600 i CD-Rom Creative CDRW i nowe urządzenie CF2IDE+

@RoniWorlds, post #1

CD-ROM podłączasz jako SLAVE czy MASTER na drugim kanale? Zamiast idefixa, do obsługi CD-ROMu możesz użyć sterownika z CacheCDFS, on potrafi korzystać z drugiego kanału bez hackowania idefixem. Sterownik bodajże nazywał się A1200_atapi.device, podmień scsi.device w mountliście na niego i skopiuj go do DEVS:.

Druga sprawa, to nie wszystkie CD-ROMy mogą chcieć działać poprawnie, 4xIDE jest hackiem, a sterownik dawno nie uaktualniany. Nie da rady przewidzieć, moja nagrywarka od laptopa działała i nawet nagrałem na niej płytę. Masz spatchowanego idefixa do współpracy z kartą CF, czy działa ci oryginalny?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 23:52:45 przez sanjyuubi
[#3] Re: A600 i CD-Rom Creative CDRW i nowe urządzenie CF2IDE+

@RoniWorlds, post #1

Spróbuj eide.device
Ma obsługę 4 urządzeń.
Jako ciekawostke działa też z FastATA.(oczywiście bez jej predkosci)

Jakiej pojemnosci jest karta CF ?
Jakiego scsi.device używasz ?
[#4] Re: A600 i CD-Rom Creative CDRW i nowe urządzenie CF2IDE+

@Norbert, post #3

Tak to wygląda...



Czyli 4Gb karta CF dodatkowo 9.5 Mb fast i nowa pamięć 1 MB Chip. Poprzedni adapter na którym pracowała karta CF nie było żadnych problemów. Tylko zachciało mi się mieć tak jak za dawnych lat napęd CD w Amidze. I dlatego kupiłem ten adapter CF2IDE+. Wczoraj nawet już mi się udało zrobić udany efekt że się wczytywała płytka za każdym razem i mogłem odpalić zdjęcia dema .mod ale po wgraniu przez system "Mount CD0: nagle system zaczyna wywalać Checksum Error i to za każdym razem jak chcę coś robić na karcie CF. A patch do Idefix wgrany. Ale na przeglądaniu płytek błąd się nie pokazuje tylko jak Amiga się ma odnieść do czytania karty CF. Bez opcji Mount CD0: karta działa poprawnie i błędów nie wywala. A i czy napęd jest na Slave czy na Master dioda na Amidzę dysku twardego cały czas się świeci. Jak dla mnie to jakiś konflikt sprzętowy może być.... Ale jak ustawię napęd na Cable Select to dioda pracuje prawidłowo ale nie rozpoznaje napędu już Amiga pod WB.

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 10:03:42 przez RoniWorlds
[#5] Re: A600 i CD-Rom Creative CDRW i nowe urządzenie CF2IDE+

@RoniWorlds, post #4

Widzę, że masz zworkę na dole, czyli tryb przelotowy. Przełącz na tryb 4xIDE, a CD-ROM na master i zmień w pliku DEVS/dosdirvers/CD0 pole UNIT na 2

CableSelect to tryb w którym urządzenia ustala swój adres na podstawie tego, do której wtyczki na taśmie jest wpięte, taśma musi być jednak do tego przystosowana.

Karty CF niekoniecznie mogą chcieć współpracować z czymkolwiek w parze (ja mam sandiska), stąd jest tutaj dostępny tryb 4xIDE, który zwiększa szanse, a także umożliwia skorzystanie z napędów, które na stałe są ustawione na master jak CD-ROMy od laptopów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem