kategoria: CDTV
[#1] mysz na USB do CDTV
Witam,
W związku iż zaczynam swoją przygodę z Amigą, postanowiłem troche ułatwić sobie sprawę i zamiast szukać oryginalnej myszy do CDTV, postanowiłem zakupić adapter pozwalający podłączyć standardową mysz Amigi oraz joystick do CDTV. Instalacja banalna i myślę że zrobiłem do poprawie. Zamiast myszki pod COM1, kupiłem adapter pozwalający podlaczyć mysz pod USB. Lecz niestety mimo wielu prób niezmusiłem ich razem do działania. Wygląda na to jakby sam adapter lub sama przejściówka nie otrzymywała zasilania, gdyż po podłączeniu mysz nawet się nie zaświeci. Czyżby oba te urządzenia ze sobą niewspółpracowały? Poproszę o jakieś porady.

Przemek.
[#2] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

Co to za adapter? Istnieją adaptery ze złączem USB, ale są to tak naprawdę adaptery PS/2, mysz USB, która nie potrafi działać w trybie PS/2 niestety nie będzie działać na takim adapterze.

Jedyny adapter myszy obsługujący je w natywnym trybie HID jaki znam to RYŚ

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 02:25:12 przez sanjyuubi
[#3] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

Mysz do Amiga nie jest, jak piszesz, "na COM1".
Jaki kupiłeś adapter USB?
Bo może się okazać że obsluguje tylko protokół PS/2 (tylko złącze jest USB), a do tego podłączana mysz działa tylko na standardzie USB

ps.
spóźniłem się szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 02:32:05 przez Norbert
[#4] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

Dziękuję Wam za odpowiedź.

Kupiłem ten adapter.

https://allegro.pl/oferta/adapter-myszy-usb-do-komputera-amiga-7727084465?snapshot=MjAxOS0wMS0wN1QxMTo1MTowOS4wNDVaO2J1eWVyOzNhZTRjM2NhMWViNmZjNWNhODcyY2E2ZDMzZGMzZmY2NTgzZjUwZDMyODIwNDUzMjY1Y2NjZjdkZTY5MGIwMmE%3D
[#5] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #4

A wystarczyło tylko dokładnie przeczytać opis aukcji .
[#6] Re: mysz na USB do CDTV

@Norbert, post #5

Mógł, ale nie dla wszystkich jest jasne co to może być ten protokół PS/2, zwłaszcza, że obecność złącza USB dla niewtajemniczonych jest wyjątkowo mylące.
[#7] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

Czyli jednym słowem dupa :/

A czy wogole w tych czasach kupie gdzieś mysz na USB z obsługa PS/2 ?
[#8] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #7

Szukaj Logitech RX250
[#9] Re: mysz na USB do CDTV

@zyga64, post #8

Można też kupić starszą mysz Microsoftu, jak ta: link do aukcji, czy ta: link do aukcji. One też posiadają protokół PS/2. Widać to na naklejce spodniej tej czarnej myszy, najlepiej. One w komplecie gdy nowe były miały w komplecie zielony adapter/przejściówkę na PS/2.
[#10] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #7

Logitech VxNano i Logitech Logitech MBJ58 działają bez problemu.
[#11] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #7

możesz też podłączyć mysz PS/2 przez adaprer USB-PS/2

[#12] Re: mysz na USB do CDTV

@snifferman, post #11

Kolor nie wskazuje na przejściówkę do klawiatury? Zadziała z myszką?



Artur.
[#13] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

A jaki masz ten adapter (ten od standardowej myszki amigowej) i jak on jest podłączony? Joye działają?
[#14] Re: mysz na USB do CDTV

@fazior, post #13

[#15] Re: mysz na USB do CDTV

@Norbert, post #14

:). Ten link widziałem, ale mnie interesuje do czego on to wetknął i jak to podłączył. To prawdopodobnie było to, a piję do tego że brak zasilania na myszce może wiązać się z błędnym podłączeniem interfejsu który podlinkowałem. No chyba że jest to klasyczny CDTVowski:) interfejs joysticków, taki jakich było na kopy w latach 90, to tam amigowa mysz nie działała, były gniazda na dwa joye i trzecie gniazdo do myszki CDTV. Interfejs Tomsu dawał jako jedyny możliwość podłączenia myszy amigowej, ale pod warunkiem posiadania działającego CDTV remote controllera, trzeba było kliknąć cokolwiek, przesłać sygnał do komputera żeby z mychy korzystać.





Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:14:56 przez fazior
[#16] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #1

Powiem Wam że dzisaj przy okazji byłem w Poundland (to taki odpowiednik Polskiego wszystko za 5zł) i kupiłem najtańsza mysz na USB. Ku mojemu ździwieniu po podłaczeniu do tego adaptera mysz się zaświeciła. Nie mam żadnej dyskietki póki co wiec nie mogę powiedzieć czy działa lecz pamiętam z dawnych czasów w A600 przed właczeniem zasilania trzymało się dwa przyciski myszy aby wejść w opcje botowania. Tutaj niestety nie działa. Nie wiem czy CDTV tego nie ma czy mysz nie działa.
[#17] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #16

Bootmenu zostało wprowadzone dopiero w kickstart 2.0 (nie wiem czy w becie ks1.4 czasem nie było), CDTV to A500 i tak jak ona, ma fabrycznie zainstalowany 1.3.
[#18] Re: mysz na USB do CDTV

@sanjyuubi, post #17

Kolego mam kickstart 3.1 :)
[#19] Re: mysz na USB do CDTV

@Artu2tu, post #12

Mam te przejsciówki w różnych kolorach i działają zamiennie. Z tego co się orientuję to nie ma w nich elektroniki, najwyżej pullup`y. schemat adaptera USB-PS/2
Mam interfejs myszy do mojej A1200 na ps2 i podłączałem różne myszki USB przez przejsciówki USB-PS/2(Zielone i fioletowe). Na kilka myszy jedna mi nie działała.

Logitech RX250 wymienianą przez poprzedników też posiadam i działa bez zarzutu.

djdexx - Poszukaj Logitech RX250 albo myszki na PS/2 i podłącz przez adapter PS/2-USB

Tym razem wklejam fotkę zielonej :D


Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 03:31:52 przez snifferman
[#20] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #16

Czy ja mogę zapytać ponownie w co Kolego wsadziłeś tą przejściówkę?
[#21] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #18

W trybie A500 też nie działa?
[#22] Re: mysz na USB do CDTV

@sanjyuubi, post #21

Z mojej strony pass. Na odchodne dodam, że Commodore Dynamic Total Vision nie posiada wtyczek 9 pinowych. Żeby było śmieszniej ma wtyki w kształcie ps/2 :). Dobranoc Państwu.
[#23] Re: mysz na USB do CDTV

@fazior, post #22

Pierwszy raz słyszę że tak się tłumaczy ten skrót. :)
[#24] Re: mysz na USB do CDTV

@ZbyniuR, post #23

Jakby ktoś chciał to tu można kupić kolejną mysz z protokołem PS/2. Nówka sztuka. link do morele.net Gdy użyjemy tego kodu: MORELOWYPN to mysz stanieje do 9 zł. Oferta jest ważna jeszcze 23 godziny. Myszy dostępnych jest 26: link do promocji
[#25] Re: mysz na USB do CDTV

@ZbyniuR, post #23

Człowiek uczy się przez całe życie:).A teraz oficjalny foch:). Taki Marszałek, Ferdynand na imię miał. We czwartek byłem na kontroli u gościa, który działka w działkę graniczy z dworem Jana Chryzostoma Paska, Tego Paska a gość mi mówi że z Radziwiłłami graniczy, qua gdzie ja jestem?

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 13:35:28 przez fazior
[#26] Re: mysz na USB do CDTV

@djdexx, post #16

...najtańsza mysz na USB. Ku mojemu ździwieniu po podłaczeniu do tego adaptera mysz się zaświeciła.


Gdyż dostała zasilanie. Nie oznacza to że będzie działać.
[#27] Re: mysz na USB do CDTV

@gilban, post #24

Dziękuję za linka, zakupiona wraz z kosztami przesyłki za 9,04zł. OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem