kategoria: CDTV
[#1] orginalny zasilacz cdtv
Witam,
Z org zasilacza cdtv oprocz wtyczek z napieciami wychodza dwie wtyczki 2 PIN.
jedna czerwony czarny, druga zolty czarny. Po podłączeniu do 230 v na zolty-czarny jest 5V. Druga wtyczka czerwony- czarny służy do wlacznia zasilacza. I teraz pytanko jak wlaczyc ten zasilacz, trzeba polaczyc czerwony z czarnym czy podac tam 5v ?

Pozdr.
[#2] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #1

Podać +5V na czerwony. Zasadniczo wchodzi tam ~3.6V, bo idzie z +5V przez rezystor 470R, ale jak podasz +5V pewnie nie wybuchnie.
[#3] Re: orginalny zasilacz cdtv

@Kilos, post #2

Dzieki za odpowiedz, sam juz na to wpadlem, sciagnalem schemat :) Podalem 5 v tzn. zalozylem wtyczke zolty-czarny 5v vd. W takiej sytacji zasialacz powienien wstac, mam racje ?
Mierze napiecia na wtyczkach co ida na plyte i mam tam tylko 5 v, na zoltym przewodzie 2v a na pomaranczowym 0 v :( Czyli co zasilacz do wymiany ?

Tak właściwie to próbuje reanimowac cdtv które kiedys bylo moje, poźniej zmienilo wlasciciela a teraz znowu wróciło do mnie :) Mam cały komplet z klaw, myszka, pilotem, fdd itd. Na razie próbuje uruchomic sama amige . Wszytko rozebralem poczyscilem troche (nie bylo specjanie zasyfione) i podlaczylem do pradu. Wyswietlacz pokazuje jakies głupoty ale to pewnie siezka jakas nie przewodzi tym zajme sie póżniej (czyli napiecie Vd jest bo wyswitlacz swieci). Amiga nie chciala sie wlaczyc, rozebralem przedni panel, okazlo sie ze jest zlamana plytka od przycisku Power i przerwane sciezki.
Popatrzylem ze przelacznik power zwiera styki w CN23 i zwarlem na krotko. Amiga jakby próbowala wstac, wentylator zaczal pracowac diody sie zaswiecily ale obraz sie nie pokazal (cos tylko miglo na monitorze). Tak jeszcze poprobowalem kilka razy w roznych kombinacjach moda ktorego mam (kompatybilnosc z a500 ale cos chyba jeszcze :). Po tych kilku probach wlaczenia amiga juz nie wstaje a napiecia sa takie jak napisalem wyzej, miga tylko zielona dioda jak sie zaczeka chwilke.

Prosze o wskazowki co mozna posprawdzac dalej, wiem ze mozna uzyc zasilacza atx (znalazlem schemat) i pewnie tak zrobie musze tylko polutowac jakas przejsciowke.
Po podaniu na te dwa gniazda na plycie napiec 5, 12 -12 amiga powinna cos wyswietlic czy musie byc jeszcze cos podlaczone ? Tak by bylo latwiej uruchamiac sama płyte.
A moze probowac naprawiac org zasilacz, nie znalazlem schematu, w service manual od commodore nie ma sekcji zasialcza.

Jeszcze sprawa moda co mam zaistalowanego :) (zalaczona fotka). Ktos to mi lutowal ponad 20 lat temu (bylo to lepiej poizolowane, niz jest na fotce tylko zdjalem do zdjecia) ale nie pamietam dokladnie co to robilo, na pewno kompatybilnosc z amiga 500 ale chyba tez ograniaczalo pamiec ? Jest sobie scalak 16sa15hb1 obciete ma wszystkie nozki oprocz zasialania i przylutowany jest na jeden 6 scalakow kolo MC68000 (zasilanie) do niego biegna te zolte kynarki i szary kabel 3 zyly byl wyprowadzony na zewnatrz z przelaczkiem na koncu..tylko ze przelacznik ktos urwal i amige dostalem z wszystkimi przewodami zwartymi ... tu chyba tez cos moglo sie uwalic...odlutowac tego pajaka ?

Ok duzo do czytania i nie wiem czy sie komus bedzie chcialo, ale bede wdzieczny za pomoc...sami wiecie jakie to uczucie jak sie kolejna amige przywroci do zycia :) niedawno zreanimowalem A1200 i dumie stoi na biurku:)



Pozdrawiam
Krzysztof
[#4] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #3

pająk mod :)
link

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 22:24:16 przez lenin26
[#5] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #4

Dobra jest jakis progress....odlutowalem tego pajaka z wczesniejszego zdjecia.
...polutowalem przejsciowke do zasilacza atx.
Podlaczam płyte z modulatorem, wyswietlaczem, midi, cdrom,em, stacja fdd (wczesniej probowalem sama płyte z modulatorem ale efekt byl podobny)
Po wlaczeniu zasilania ekran jest najpierw zolty, pozniej zielony i tak juz zostaje. Cdrom cyklicznie co kilka sekund rusza glowica, jak sie wlozy dyskietke tez co jais czas cos stacja "rusza" dyskietka. Jak sie naciaska CapsLock na klaw to pokilku nacisnieciach przestaje sie swiecic. Wyciagnalem boot romy bo ponoc bez nich amiga powinna ruszyc, JP15 bez zworki. Pewnie cos z pamiecia, czego jeszcze mozna spróbowac ? Żaden układ przesadnie sie nie grzeje. Ktos podejmie sie naprawy ?, wysłałbym sama płyte głowna.

Pozdr.
[#6] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #5

Co pokazuje wyswietlacz
link

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 17:45:49 przez lenin26
[#7] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #6

Nie podoba mi sie ta 8 na wyświetlaczu.
Ona jest tylko wtedy gdy resetujesz amige i nie powinna sie ciągle świecić.
[#8] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #5

Jeśli rozlutowales pająka to musisz polutowac zworki do których były dolutowane kabelki. Bez odpowiedniego ustawienia zworek zawsze wywala zielony ekran. Ustawienia zworek znajdziesz w schemacie.
[#9] Re: orginalny zasilacz cdtv

@Jaro2k , post #7

Ta 8 na wyświetlaczu to z reguł błąd związany ze sprzętem typowym dla CDTV. Sprawdź czy masz prawidłowo podłączony czytnik CD.
[#10] Re: orginalny zasilacz cdtv

@Marcin74, post #8

Pajak byl polutowany do JP1 i JP4 i JP15 . JP1 w org. ma byc rozwarte, JP4 polutowalem dwa gorne piny zgodnie z tym link bo byly przeciete. JP15 zostawilem otwarte. powinna wystartowac jako A500 ? Teraz juz wiem ze byl to przelacznik jednoczesnie A500/CDTV , CHIP/SLOW ram.
Musi byc chyba cos innego, moze Fat Agnus, jest troche ciepły tak na oko 40 st. po 15 minutach cieplejszy od innych układów ale nie gorący.
[#11] Re: orginalny zasilacz cdtv

@lenin26, post #10

Dziś wróciłem do naprawy cdtv. Czerwony kolor oznacza m.in. uszkodzenie FatAgnus wiec przyjrzałem mu sie blizej. Okazało sie że mial zaśniedziała jedna nóżkę, po oczyszczeniu Amiga wstała. Zgłacza sie rączka z kikstarta 1.3 i po włożeniu dyskietki odczytuje jakby bootblock tzn. stacja raz tyknie i tak juz zostaje na białym ekranie. Próbowałem na dwóch stacjach i dyskietkach wiec raczej uszkodzenie stacji wykluczone. Dzieje sie tak z podlaczonym CD jak i odlaczonym. Wyciągnałem wszystkie układy z podstawek, przeczyściłem ale to nic nie zmieniło.
CapsLock dioda gąsnie i zaświeca sie w nieskończoność przy naciskaniu wiec niby sie nie zawiesza. Gdzie jeszcze zajrzeć ?

Pozdr. Krzysztof
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem