kategorie: A1200, A2000/A3000, A4000, A600, CD32, CDTV
[#1] Indywidualne firmware HXC.
Można już skomponować sobie własne firmware dla hxc (gotek i kompatybilne)
Wszystko dostępnione jest na tej stronie

Postępy można śledzić na forum hxc

Teraz czekamy na ruch ze strony FlashFloppy. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 11:24:10 przez Norbert
[#2] Re: Indywidualne firmware HXC.

@Norbert, post #1

Przecież tylko zrobi ci plik konfiguracyjny, który możesz też użyć w FF jeśli używasz HxC mode, czy się mylę ?

Edit: Mylę się, nie czytać mojego komentarza :)

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 12:04:20 przez lopezpb
[#3] Re: Indywidualne firmware HXC.

@lopezpb, post #2

Byłeś na stronie co podałem ?
Tworzony jest kompletny firmware do aktualizacji hxc

Edit.
Juz przeczytałem komentarz szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 12:06:32 przez Norbert
[#4] Re: Indywidualne firmware HXC.

@Norbert, post #3

Mini pytanie poboczne, czy HxC albo FF obsługują adfy HD? Bo sprawdzałem na A500 jako DF0 i nie czytało obrazu. Teraz nie wiem czy DF0 jest domyślnie w A500 jako DD i muszę podłączyć jako DF1 czy coś zrobiłem źle.
[#5] Re: Indywidualne firmware HXC.

@Norbert, post #1

A jakieś updaty oprogramowania do HxC SD np takiego od Lotharka:

https://lotharek.pl/productdetail.php?id=38

Np. możliwość odczytu bezpośrednio z karty SD obrazów w formacie ADF lub DMS (bez potrzeby konwersji do HFE)?
[#6] Re: Indywidualne firmware HXC.

@snifferman, post #4

Min. to kick2.04 aby obsłużyć dyskietki HD.
Obsługuje je Hxc i FF.
[#7] Re: Indywidualne firmware HXC.

@Norbert, post #6

Ale także jako df0? Z tego co pamiętam to a500 nie ma identyfikacji stacji df0. Zaklada z gory ze to dd czy jednak sie myle.
[#8] Re: Indywidualne firmware HXC.

@BULI, post #5

Np. możliwość odczytu bezpośrednio z karty SD obrazów w formacie ADF lub DMS (bez potrzeby konwersji do HFE)?


To raczej wątpliwe, Jeff mi raz powiedział, że struktura formatu ADF nie nadaje się do "streamowania", dlatego trzeba konwertować do HFE. Być może procek z goteka mógłby robić odpowiednie konwersje w locie, ale oryginalny mikrokontroler z HXC może być za słaby.
[#9] Re: Indywidualne firmware HXC.

@sanjyuubi, post #8

Chyba chodziło Ci o DMS .
DMS jest spakowany, wiec obsługa tego możliwa jest po uprzednim rozpakowaniu, a brak pamięci na taką operację w emulatorze fdd.

Format HFE to tez obraz dyskietki tylko bardziej dokładny, wiec ADF tez dałoby się obsłużyć.
Może wymaga to większej ingerencji w firmware a Jeff nie ma na to czasu. Ma inne projekty?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem