kategoria: Sprzęt
[#1] Monitor 710Mp nie działa
Witam,
zakupiłem dziś monitor samsunga 710MP i amiga na nim nie wyświetla obrazu.
opisze jak podłączam bo nie jestem pewien jak najlepiej to zrobić.
W monitorze podłączam pod gniazdo pc a w amice mam przejściówkę AmiVga adapter. Kabel jakiego używam to zwykły kabel do pc.
czy ten monitor trzeba jakoś ustawić aby współpracował z amigą? nie mam pilota czy to jakiś problem?
Po odpaleniu pc obraz normalny na monitorze a pod amigą mruga zielona dioda od sygnalizacji pracy monitora.
[#2] Re: Monitor 710Mp nie działa

@Kaktus, post #1

Skorzystaj z wejścia SCART, naturalnego do współpracy z Amigą w monitorze 710MP z tunerem TV (kabel Amiga RGB -> SCART), widocznie ten monitor nie łapie 15 kHz na wejściu VGA.

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 21:53:27 przez Jacques
[#3] Re: Monitor 710Mp nie działa

@Jacques, post #2

myślałem, że on łapie te 15 kHz bo jest polecany w dziale monitorów. Ale jak nie to faktycznie zostaje ten scart. Mam commodore monitor ale ten ma mniej miejsca zajmować.
Czy faktycznie wszyscy właściciele 710mp podpinają go przez scart?
[#4] Re: Monitor 710Mp nie działa

@Kaktus, post #3

Mam 2szt 710mp i poprzez zlacze pc nie bedziesz mial obrazu z amigi. To nie 15mhz.
Obraz poprzez scart i te bocze gniazda. Ale sam obraz w porownaniu do innych jest slaby.
Na początek ci wystarczy.
[#5] Re: Monitor 710Mp nie działa

@Kaktus, post #3

Łapie 15kHz, ale tylko na Scart i AV.
Obraz na VGA zobaczysz tylko jeśli uruchomisz pod workbenchem sterownik DBLPAL, DBLNTSC lub podobny
[#6] Re: Monitor 710Mp nie działa

@Kaktus, post #1

No i kolejna osoba dała się nabrać na ten monitor....Sprzedajacy dał Ci opis z tym że obsługuje 15kHz? Czy sam to wyszukałeś?....W każdym razie na tym forum pojawiło się mnóstwo userów co przejechało się na tych monitorach.

Lista monitorów obsługujących 15kHz po VGA znajduje się tu: link lub tu: link
Dodatkowo wybrałeś wersje,która nie daje ładnego obrazu po SCART.
Jest mnóstwo tańszych i lepszych monitorów z tunerem TV i wbudowanymi głośnikami,które dadzą o wiele lepszy obraz. Na twoim miejscu pozbyłbym się tego monitora i zamienił na coś innego. Jest już na PPA wątek o polecanych monitorach do Amigi : link
[#7] Re: Monitor 710Mp nie działa

@FeRu, post #6


No i kolejna osoba dała się nabrać na ten monitor....Sprzedajacy dał Ci opis z tym że obsługuje 15kHz? Czy sam to wyszukałeś?....W każdym razie na tym forum pojawiło się mnóstwo userów co przejechało się na tych monitorach.

Ja używałem ten monitor z Amugą (i ZX Spectrum) przez 6 lat i nie narzekałem.
Moim zdaniem jeden z lepszych do Amigi


Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 14:31:44 przez stachu100
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem