kategoria: A600
[#1] Problem z uruchamianiem z karty SD
Czy koś spotkał się z następującym problemem:
  • sprzęt A600 + Furia Rev.2b
  • AmSider + SD ADAPTER + SANDISK ULTRA SDHC 16GB 48MB/s UHS-I Class 10 (przetestowana od Lotharka)
  • Zasilacz - Lotharek
  • Indivision ECS V2 + A604n + Kickstart 3.1.4

Karta SD przygotowana pod WinUAE.

Komputer startuje. Bez karty SD pokazuje się ekran startowy. Po włożeniu karty SD - karta jest rozpoznawana i startuje (znaczy się zaczyna startować) i wiesza się (czarny ekran; raz chyba było jakieś guru). W bootmenu widać partycje. Można wystartować bez s-s. W konsoli można odpalić komendy rezydentne i można przechodzić pomiędzy katalogami (komendą CD; np cd c:, cd tools itp.). Natomiast odpalenie jakiegokolwiek programu z karty SD zawiesza kompa. Można pisać po konsoli ale np. dir czy list nic nie wyświetla a dioda od dysku zaczyna świecić sie na stałe (po odpaleniu dowolnego pliku wyk.).

Karta podzielona i hdtoolbox'em z dyskietek 3.1.4, FFF też z dyskietek 3.1.4. Ustawiałem maxtransfer na 0x1fe00 (standardowo było 0xfffff).

Nie mam jak sprawdzić z dyskietek (bo nie mam żadnej ).

Zamówiłem przed chwilką kick 3.x wersja cloanto. Bo wydaje mi się, że ten hyperion jest zbugowany. Oryginalnie A600 była z kickiem bez obsługi HD. Wersja płyty 2D.

Czy ktoś ma pomysł co jest źle?
[#2] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #1

Przy kicku 3.1.4 musisz miec chyba worbench.library na dysku.
[#3] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@Jaro2k , post #2

System zainstalowany na świeżo 3.1.4 więc biblioteki wszystkie są. Karta SD odpala bez problemu na WinUAE (chipset ustawiony na A600, CPU 020 z FPU itp. tak samo jak na prawdziwej A600 - karta SD podpięta przez scsi.device a nie uaehf.device).

Poza tym list czt dir nie potrzebuje workbench.library.
[#4] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #3

Ja też mam podobne problemy z furia. System chwilę się wczytuję i czarny ekran. Próbowałem różnych instalacji scsi itd i nic. Z samym fastem wszystko działa a z furia nie. Przesiadlem się na stare Apollo 620 i wszystko smiga. Także po raz kolejny furia doprowadza do furii. . Co dziwne problem jest tylko na systemie 3.1. Na 2.1 jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 17:04:16 przez ponior
[#5] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@ponior, post #4

Po wyciągnięciu FURII jest OK. Czy ktoś wie do czego służą zworki na FURII rev.2B?
[#6] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #5

zawsze mnie zastanawialo skad nazwa Furia rev 2b ?

nowe furie maja wgrany firmware 12.5... czasami z pojedynyczmy sztukami amigi 600 sa "delikatne jaja" i pomaga downgrade do wersji bazowej.. i odwrotnie.
skad takie dziwactwa ? po prostu nie wiem.. kazda plyta jest inna a timingi w cpld wysrubowane.

zworka na gorze - boost , bez wait statow dla cpu


Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 19:14:28 przez lotharek
[#7] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@lotharek, post #6

Miałem podobnie,po instalacji Furii czarny ekran. U mnie była to wina kickstartu 3.1. Mimo,że kośc byłą sprawna,to po wymianie na inną z tym samym wsadem Furia ruszyła i system bez problemu odpalił. No cóż Furia to kapryśna sucz jednak jak już zacznie działać jak powinna to daje mase radości
[#8] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@lotharek, post #6

Rev.2B to jest wersja płyty. Jaki firmware to nie wiem. Muszę skombinować jakieś dyskietki aby odpalić furiatune.

Gdzie można zdobyć inny firmware i jak go wgrać? Furiatune chyba nie ma do tego opcji?
[#9] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #8

Zamiast dyskietki użyj RAD:
[#10] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@Norbert, post #9

Myślisz, że RAD: przetrzyma czas potrzebny na założenie FURII?
[#11] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #10

Nie.
Dałem Ci przykład co zrobić jeśli nie ma się dyskietki.
Odpasz system bez s-s i montujesz RAD:
Chyba to da się zrobić mimo kłopotów z SD

Mozesz tez zmapowac kick2.x
Ponior napisał ze wtedy nie ma problemu z Furią.
[#12] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@Norbert, post #11

Nie czytałeś uważnie... Cokolwiek odpalę (jak jest wsadzona FURIA) to komp się zawiesza. Działają tylko komendy rezydentne (te z romu).
[#13] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #12

No to jeszcze użyłbym karty SD, tak do 2GB i na niej sprawdził jak zachowuje się z Furią.
[#14] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@Norbert, post #13

karta sd na pewno nie jest przyczyna....
[wyróżniony] [#15] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@lotharek, post #14

Wczoraj dotarły do minie kostki z kick 2.04 i kick 3.X od Cloanto. Wymieniłem na 3.x. System odpalił się bez problemu. Na karcie SD mam 3.1.4 - dodatkowe moduły ładuje się przez loadmodule ROMUPDATE (standardowo w s-s; trzeba tylko przerzucić pliki z dyskietki Modules). SysInfo pokazuje 1,2MB/s.
[#16] Re: Problem z uruchamianiem z karty SD

@radekcz, post #15

Po odpaleniu furiatune ide on - transfer ok. 1,4MB/s (wg sysinfo).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem