kategoria: CDTV
[#1] [CDTV] wolna praca myszki
Witam,
Co prawda od wielu wielu lat nie pracowałem już na Amidze, ale wydaje mi sie ze moja mysz pracuje bardzo wolno. Do mojej CDTVki dokupiłem interfejs pozwalający na podpięcie zwykłej myszki z A500/600/1200 lecz od samego początku mam z tym problem. Po uruchomieniu komputera musze dosc dlugo poczekac az mysz zacznie dzialac a jak juz zacznie to dziala bardzo wolno. Ja wiem ze 300dpi to nie duzo ale na roznych filmach na YT wszedzie mysz pracuje płynnie. Mozecie cos doradzic ?
[#2] Re: [CDTV] wolna praca myszki

@djdexx, post #1

Zacząłbym od sprawdzenia samej myszy z inną Amigą.
[#3] Re: [CDTV] wolna praca myszki

@djdexx, post #1

A próbowałeś straszyć kotem? ;)
[#4] Re: [CDTV] wolna praca myszki

@djdexx, post #1

Mysz kulkowa? Jeśli tak to przeczyścić kulkę i wałki z wałków kurzu czymś ostrym(śrubokręt, paznokieć:) a następnie wyczyścić spirytusem kulkę i wałki.
[#5] Re: [CDTV] wolna praca myszki

@djdexx, post #1

Najpierw tak jak wcześniej kolega napisał sprawdź myszkę.
Interfejs do środka pod procka 40 pin czy zewnętrzny pod dedykowany port z tyłu?
Jeśli wewnętrzny to upewnij się że pilot jest w trybie Joysticka.
[#6] Re: [CDTV] wolna praca myszki

@krystian77, post #5

Witam,
Dziękuję wszystkim za odpowiedz. Wczoraj pisałem tego posta w pośpiechu zapomiałem dodac parę informacji.

Mysz jest niby nowa o oznaczeniu KTD14 MODEL 327 124. Nie jest brudna. Interfejs jest wewnętrzny. Jeśli chodzi o pilot od CDTV to jest on w średnim stanie i nie używam go wiec pewnie jest ustawiony domyślnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem