kategorie: Minimig, NatAmi
[#1] Kickstart replacement for AROS: status projektu
Witam!

Potrzebuję do własnego, małego projektu, nieco info nt. dostępności zamiennika KICK.ROM.

Przeczesałem internet, m.in. power2people.org czy aros-exec.org i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, tzn. jeśli projekt jest sfinalizowany (choćby w fazie BETA), gdzie można ściągnąć ten plik.

Na zakończenie dodam, że potrzebne mi jest info do "symulatorów" Amiga w wersji FPGA, nie do AROSa.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek wieści w temacie.
[#2] Re: Kickstart replacement for AROS: status projektu

@David, post #1

Opcja 1: ściągnąć WinUAE, odpalić bez Kickstartu (żeby uzył wbudowanego zamiennika z AROSa), zrippować "Kickstart" jakimś programem do zgrywania ROMu z Amigi (tylko musi obsługiwać ROM 1 MB).

Opcja 2: link - ściągasz nightly build amiga-m68k-boot, w archiwum są obrazy ROMu.

Opcja 3: AROS Vision też powinien mieć Kickstart (nie sprawdzałem).

Weź tylko pod uwagę, że AROS oferuje zamiennik Kickstartu, ale to 1MB ROM (a nie 512KB, jak oryginał).
[#3] Re: Kickstart replacement for AROS: status projektu

@Cedrat, post #2

Hej, dzięki serdeczne za info!!

Opcja 1: ściągnąć WinUAE, odpalić bez Kickstartu (żeby uzył wbudowanego zamiennika z AROSa), zrippować "Kickstart" jakimś programem do zgrywania ROMu z Amigi (tylko musi obsługiwać ROM 1 MB).


Trochę to głupkowate, ale rozumiem, nie zajmuje to długo.


Opcja 2: link - ściągasz nightly build amiga-m68k-boot, w archiwum są obrazy ROMu.

Opcja 3: AROS Vision też powinien mieć Kickstart (nie sprawdzałem).


To chyba najprościej -- pewnie plik leży po prostu w jakimś katalogu w iso/zip.


Weź tylko pod uwagę, że AROS oferuje zamiennik Kickstartu, ale to 1MB ROM (a nie 512KB, jak oryginał).


Tak tak, wiem, są zastosowania, że potrzeba 1024 kB (wtedy się "skleja" te dwa pliki 512 kB w systemie) albo na odwrót. Wiesz zatem, jak z tych 1024 kB zrobić plik 512 kB? W tę stronę nigdy nie próbowałem.
[#4] Re: Kickstart replacement for AROS: status projektu

@David, post #3

Nightly build ma dwa pliki ROMu - główny i extended, obydwa po 512KB. I obydwa są potrzebne.
[#5] Re: Kickstart replacement for AROS: status projektu

@David, post #1

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem