kategoria: Sprzęt
[#1] "amigowa" klawiatura USB do FPGA
cześć

chcę zrobić coś w rodzaju "laptopa" opartego o MIST
jedną z rzeczy jakie potrzebuje to klawiatura "amigowa" na USB

nie potrafię czegoś takiego w internetach znaleźć do kupienia

help!
[#2] Re: "amigowa" klawiatura USB do FPGA

@Kwahu, post #1

[#3] Re: "amigowa" klawiatura USB do FPGA

@Kwahu, post #1

Kayrah V2? - podpinasz to pod USB i w Keyrah wpinasz klawiaturę np. z A600 albo A1200 i masz klawiaturę USB, jeżeli koszt 145zł + kw nie przeszkadza.

Norbert jak zawsze szybszy i to jednym słowem ogarnięte.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 20:46:15 przez Adinfo
[#4] Re: "amigowa" klawiatura USB do FPGA

@Adinfo, post #3

Inne rozwiązanie: klawiatura mechaniczna (przełączniki muszą być kompatybilne z Cherry MX) z zaprojektowanymi przez Ciebie nadrukami na klawiszach - znam dwie firmy robiące takie rzeczy, MaxKeyboard i WASDKeyboard (ta druga ma nawet w ofercie zestawy z klawiszami Amiga). Niestety, obydwie z USA, więc to trochę drogi gips.
[#5] Re: "amigowa" klawiatura USB do FPGA

@Kwahu, post #1

Poszukaj na ebay BTC mini keyboard.
Wygląda jak a600 :)
Tylko ona jest duży din5, także dolicz adapter ;)

Napisz coś o obudowie i wyświetlaczu.
[#6] Re: "amigowa" klawiatura USB do FPGA

@Ralpheeck, post #5

w kwestii wyświetlacza to widzę, że ten działa na USB 3
https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/asus-mb168b-usb3-0.bhtml?gclid=CjwKCAiA767jBRBqEiwAGdAOrwuzMpzOcxDJbcQMzqTxfv04toJgZ8PUOLBCVqIJUbxVbP8B2RO2nRoCk10QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

w chwili obecnej całego MIST zasilam z baterii USB i chciał bym zbudować rozwiązanie, które generalnie chodzi na 1 lub 2 takich bateriach

kolega mówi, że pewnie będzie się dało zrobić druk 3D, ale nie wiem czy to nie będzie za drogie

nadal jestem na etapie poradzenia sobie z sensowną instalacją WB, więc długa droga
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem