kategorie: A500, Sprzęt
[#1] Uszkodzona Amiga 500
Witam. Poszukuję wsparcia bądź osoby bardziej doświadczonej niż ja
w naprawach Amigi z Łodzi bądź okolic. W trakcie naprawy stacji dyskietek doszło do zwarcia w samej stacji. Mój błąd elektronika stacji dotknęła obudowy.
Rezultat tego jest taki że jest czarny ekran. Power zapala się słabo i po jakiś 30 rozjaśnia sie.
Do tego zapala się drive. Płyta główna to 8.1 opisana jako 500 +
Nie mam żadnych elementów na podmianie żeby sprawdzić który z układów poleciał.
[#2] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #1

Podłącz Amigę przez złącze composite i zobacz czy coś wyświetla. Miałem podobny problem z moją 1200. Pomógł mi kolega Marcin74.
[#3] Re: Uszkodzona Amiga 500

@nostrum666, post #2

Już to testowałem, podstawowe pomysły sprawdzone. Dzięki za odpowiedź będę się pewnie do niego odzywać
[#4] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #1

Zamień miejscami układy CIA
[#5] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Bartek2075, post #4

Też już to robiłem i Amiga nie wstała, zakładam że jeden z tych układów uszkodzony.
Ogólnie wszystkie kości temperatury w normie procek chłodny capslook się przełącza .

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 22:12:21 przez Gucio
[#6] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #3

obstawiam uszkodzony procesor
[#7] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #1

Odetnij stacje jak drive swieci często jest odwrotnie podłączona ..klawiaturę tez odetnij ..może ktoś przesunął wspinając w piny ..
[#8] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #1

Z jakiego miasta jesteś?
[#9] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #3

W moim przypadku przez zwarcie w stacji dyskietek (długa historia) spaliły mi się bodajże dwa filtry przed wyjściem RGB i dlatego nie było na nim obrazu a na composite miałem.
[#10] Re: Uszkodzona Amiga 500

@nostrum666, post #9

obrazu nie ma na obu złączach, tak znam objaw świecenia się drive ale tu świeci się bez stacji, próby bez klawiatury to samo, układy CIA zamienione miejscami i objaw taki sam. Amiga po włączeniu zapala lekko zieloną diodę po jakimś czasie ale znaczenie dłuższym niż normalnie zapala całkowicie i jakaś sekundę później zapala drive. W ramach testu powtórzyłem błąd skręcania stacji dysków i na pierwszy rzut oka nie mogła wywołać zwarcia - być może błędny trop w mim myśleniu. Wszystkie układy wypięte z podstawek i wpięte ponownie oprócz FAT AGNUS. Zasilacz od drugiej amigi tez użyty do testów.

Padło pytanie z jakiego miasta - Łódź
[#11] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #10

Diagrom-u nie masz może od kogo pożyczyć?
[#12] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #1

Często w takim przypadku pali się ścieżka doprowadzająca zasilania do gniazda FDD i przy okazji znika zasilanie z innych fragmentów płyty. Przejrzyj dokładnie płytę z obu stron lub zrób zdjęcia dobrej jakości obu stron i podeślij do mnie na marck2@poczta.onet.pl to może coś zaradzimy zdalnie.
[#13] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Marcin74, post #12

Ok wieczorem zrobię i podeślę , dzięki za pomoc
[#14] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Marcin74, post #12

Z przyczyn bliżej nie znanych nie mogę wysłać maila z fotkami. Być może błąd w adresie mail.
[#15] Re: Uszkodzona Amiga 500

@Gucio, post #14

Albo za duże pliki. Możesz spróbować na wykonawstwo@zbt.pl to konto nie ma ograniczeń wielkości plików
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem