kategoria: Sprzęt
[#1] Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?
Wiem e 3000T i 4000T ma wbudowany głośnik, ale wydaje mi się że latami temu, widziałem przerobioną a2000 z pecetowym głośnikiem (ewentualnie była to A3000). Ma ktoś projekt takiej przeróbki?
[#2] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@Ralpheeck, post #1

Można, tylko po co?
[#3] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@Ralpheeck, post #1

Przecież z tyłu ma 2xRCA stereo...to jaki problem podłączyć głośniki?
[#4] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@Ralpheeck, post #1

Może to była A2000 z A2286AT do którego był podłączony taki głośniczek.
[#5] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@Stoopi, post #3

Taka sztuka dla sztuki pewnie, jak się bawić to się bawić - (...)
[#6] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@morph123, post #5

Sztuka dla sztuki, ale jak ktoś posiedzi na a4000t, to wtedy brakuje tego głośniczka...
[#7] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@Ralpheeck, post #6

Można takie cudo dorobić tak jak w A3000T i A4000T lecz ja widzę wadę w postaci braku programowej regulacji głośności oraz braku stereo. Sam myślę aby w desktopowych A500, A600 i A1200 dać głośniki z laptopa wraz z jakimś małym wzmacniaczem który będzie miał jakieś tam regulacje i przede wszystkim regulację głośności.
[#8] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@superbonio, post #7

Modując mój magnetofon od C64, aby mieć odsłuch wstawiłem do niego PAM8403. Kompaktowy i tani. Moc podobno 2x3W i zasilany 5V. Jest pokrętło głośności i można nim całkowicie wyłączyć dźwięk.
[#9] Re: Mod Amigi na wewnetrzny głośnik?

@superbonio, post #7

Amiga ma tak dobry dźwięk, że tylko solidny (czyt. drogi) zestaw 2.1 z subwooferem
albo ewentualnie dobry 2.0 np. Bose oddadzą głębię tego dźwięku albo co poeta miał
na myśli, pisząc muzykę.

Kurczę, tak się przyzwyczaiłem do dobrych głośników, że już zwykły głośnik w telewizorze
działa na nerwy, że nie można tego słuchać tak to słabo gra.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem