[#1] AmiSSL błąd
Witajcie.
Przy okazji aktualizacji pakietu do obecnej wersji 4.3, postanowiłem ruszyć tyłek i coś zrobić z tym:

Na ogół używam NetSurfa, ale bywają momenty kiedy AWeb jest nieoceniony i wtedy mam połączenie nieszyfrowane i masę monitów o błędach i braku szyfrowania. Wyskakuje masę powiadomień i każde muszę zatwierdzić, żeby strona się otworzyła (albo i nie).
Instalowałem wszystkie pakiety po kolei. I nic to nie dało. Wg SnoopDosa, brakuje dwóch plików:

amissl_v097m.library
cert.pem

Przekopałem archiwa instalacyjne i takowych tam nie znalazłem. Może mi ktoś pokłony wyjaśnić o co chodzi?
Będę bardzo wdzięczny.
[#2] Re: AmiSSL błąd

@don_rafito, post #1

Zerknij tutaj.

Musisz te dwa pliki skopiować z AmiSSL 3.6.
[#3] Re: AmiSSL błąd

@don_rafito, post #1

Edyta: Pod IBrowsem mam to samo. Też Snoop wywala, że nie mam tych dwóch plików.
[#4] Re: AmiSSL błąd

@don_rafito, post #3

No to jeszcze przeczytaj ten wątek.
[#5] Re: AmiSSL błąd

@Sir_Lucas, post #4

Jak wspomniałem, wszystkie wersje mam zainstalowane. W Wątku piszą o amisslv097g.library. Ją też mam. SnoopDos pokazuje że nie mam amisslv097m.library. Mam zmienić nazwę zamieniając tą literkę g na m?
Spróbuje...

Edyta:
No niby zobaczył ją. Ale dalej jest problem. Monituje (SnoopDos) o braku pliku cert.pem. Co to w ogóle jest?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2019 23:12:14 przez don_rafito
[#6] Re: AmiSSL błąd

@don_rafito, post #5

Monituje (SnoopDos) o braku pliku cert.pem. Co to w ogóle jest?


https://curl.haxx.se/docs/caextract.html
[#7] Re: AmiSSL błąd

@ede, post #6

Odświeżam temat.
W związku z nowym Ibrowsem jeszcze raz podeszłem do tematu AmiSSL.
Archiwa pobrałem że strony:
https://github.com/jens-maus/amissl/releases
i zainstalowałem po kolei jedno po drugiej (oczywiście resetują system po każdym razie).
DziałaOK
Nawet na PPA się normalnie zalogowałem.
Jak ktoś ma jeszcze z tym problem to spróbować tych archiwów.
[#8] Re: AmiSSL błąd

@don_rafito, post #7

Ps. Aweb dalej marudzi, ale Ibrows chodzi wyśmienicie, na tyle ile może oczywiście.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem