kategoria: A600
[#1] Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1
Witam , dzięki za przyjęcie . Małe pytanie , jak się ma kompatybilność nowego kickstart-u do starszych gier . Niedawno zdobyłem Amigę 600 , jak to bywa od razu ebay i dokupiłem parę drobiazgów , myszkę , Gotek , nowy kickstart clantao 3.1 i adapter na kartę CF 4G z workbench 3.1 . Po takiej rozbudowie parę gier nie chce mi się odpalać , szczególnie Cannon fodder na którym najbardziej mi zależało , powróciłem do starego kickstart 2.0 i odłączyłem CF , gry działają . Jeszcze jedno z nowym kickstart-em Amiga odpala jakoś troszkę dłużej . Czy WHDload jest w tym przypadku wymagany czy jest jakiś inny patent .
[#2] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@hatak36, post #1

Odaplasz gry z goteka?Jak tak to potrzebujesz,IMHO najlepiej przełącznik KS 1.3 / 3.1 wówczas najwięcej gier będzie działać. Bo na KS 2.x/3.x sporo gier nie działa.Napisał wcześniej użytkownik lopezpb,a jesli chodzi o kartę cf 4gb to potrzebne będzie 9,5mb fast ram
https://www.youtube.com/watch?v=onz7SXm5Y1w
albo karta furia
https://allegro.pl/oferta/furia-amiga-600-turbo-7549258175
[#3] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@hatak36, post #1

Nagraj sobie dyskietkę z tkzw. "emulatorem" ks1.3 (widziałem przynajmniej 2 wersje) lub użyj skick do załadowania ks1.3 do RAM.

Czytałem, że często crackerskie intra były powodem niedziałania danej gry pod ks innym niż 1.3, bo oryginały działały. Ja akurat miałem problem z Cannon Fodder i na ks2.0 (były 3 wersje w A600), używałem wspomnianego "emulatora". Dobrze byłoby mieć 2MB CHIP do tego, bo KS1.3 zabierze 256kB RAM, ale akurat dla gry CF to nie przeszkadza.

Do whdload to trzeba mieć odrobinę pamięci, np. łącznie ze 3MB, aby zacząć coś działać. Im mniej, tym mniej tutułów uruchomisz, bo mają swoje wymagania minimalne, a granie ze zbyt małą ilością pamięci jest mało wygodne, ekran miga na czarno podczas doczytywania (jeden człowiek myślał, ze to oznaka niestabilności Amigi) i w niektórych przypadkach powoduje działanie wolniejsze niż z dyskietki.
[#4] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@sanjyuubi, post #3

Na coverdisk 52 magazynu CU Amiga jest kreator takiej dyskietki. Można znaleźć ten dysk na popularnym portalu do chomikowania plików.
[#5] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@sanjyuubi, post #4

Dzieki poszukam
[#6] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@hatak36, post #5

Znalazlem przerozne pliki adf relokick 1.3 lub 2.0 czy nawet nowsze . Problem w tym ze zaden nie jest konkretnie na a 600 . Przewaznie a1000 lub 3000 .to moze glupie pytanie ale czy to i tak bedzie dzialac . ??
[#7] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@hatak36, post #6

Szukaj relokick. Tu masz gotowy pakiet to mapowania kick1.3

Ściągając z aminetu SKICK i dodając właściwe wersje kickstartu w pliku na dysk/dyskietke, można mieć wybrany/dowolny mapowany kickstart
[#8] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@sanjyuubi, post #4

Możesz dokładniej? W magazynie o którym wspomniałeś, w tym akurat numerze, tego softu nie widać . Sam szukałem już dawno opcji, żeby zrobić down-kick w mojej A500, ale nie udało mi się niczego sensownego znaleźć - stąd pytam.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 13:06:04 przez perinoid
[#9] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@perinoid, post #8

Relokick był kiedyś na aminecie w archiwum agafixes.dms (uchował się na płytkach cd Aminetu.)
Sam kick1.3 tez był/jest na aminecie tylko nie pamiętam już w jakim było to archiwum.
[#10] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@perinoid, post #8

[#11] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@perinoid, post #8

Nie mam pojęcia, znalazłem tylko informację, że relokick znalazł się na coverdisku nr 52 i takiego ściągnąłem (ktoś ma niezłą kolekcję coverdisków i CD na chomiku).

Ułatwię wam życie, tymczasowo wrzucam na google drive dyskietkę, którą utworzyło mi wspomniane narzędzie.
[#12] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@Norbert, post #7

Ściągając z aminetu SKICK i dodając właściwe wersje kickstartu w pliku na dysk/dyskietke, można mieć wybrany/dowolny mapowany kickstart


Niedawno na mojej A600 "vintage" zrezygnowałem z mechanicznego przełącznika KS1.3/2.04 (37.299), zastąpiłem go na stałe kick'iem 37.350, a postawiony system to 2.05. Zachciało mi się pobawić Skick'iem. Wszystko fajnie sobie zainstalowałem i ustawiłem wg manuala. Niestety, żaden kick 1.3 w adf'ie, którym dysponuję nie jest widoczny w GUI Skick'a (wyczytałem w manualu Skick'a, że tego typu problemy wychodzą przy patch'owanych kickstartach). Czy ktoś z Was miał podobny problem i wie, jak go rozwiązać?
[#13] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@Michciu, post #12

Kick musi mieć odpowiednią nazwę i znajdować się we właściwym miejscu/katalogu
[#14] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@Norbert, post #13

Tak tak, jasna sprawa, właściwie to na tym systemie (2.05) mam też pre-instalowany WHDLoad, więc Devs/Kickstarts mam "z urzędu". Jedynie co dorzuciłem pliki *.PAT, tak jak autor Skick'a sobie zażyczył. I dalej nic.

Jeszcze się upewnię, co prawidłowej nazwy. Na ten przykład nazwa pliku patch to kick33180.A500.PAT, a nazwa kicku ma być bez rozszerzenia, czyli kick33180.A500 czy kick33180?
[#15] Re: Amiga 600 i nowy Kickstart 3.1

@Michciu, post #14

Wystarczy zestaw kick do whdload.
Uruchom Amiga bez s-s i w cli wpisz
Skick GUI
Pokaże ci wybór kickow do mapowania

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 15:45:50 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem