kategoria: A500
[#1] A500 Problem z uruchomieniem
Witam, jest to mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość, także witam wszystkich.

Przechodząc do sprawy, Mam amige A500 z jakimś rozszerzeniem. Po podłączeniu pojawia się tylko biały ekran, a dioda power miga. Z boku mam 2 przełączniki.



Zauważyłem ze 1 nóżka jest ułamana przy scalaku tym po prawej stronie.
Odpiłem te rozszerzenie, wpiąłem scalak na swoje miejsce i dalej to samo, Biały ekran i miga dioda power.
Co mogę jeszcze zrobić by ją uruchomić?

Pytanie poboczne, Kto w Katowicach lub okolicach, mogły się zająć serwisem, ewentualnie Wrocław lub Szczecin. (Ponieważ często jeżdżę w te okolice)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:27:53 przez krecik002

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:28:52 przez krecik002
[#2] Re: A500 Problem z uruchomieniem

@krecik002, post #1

Jeśli chodzi o serwis to wbijaj do Krzysiek2, on jest z Piekar Śląskich i naprawdę zna się na rzeczy.

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:51:06 przez eraser
[#3] Re: A500 Problem z uruchomieniem

@krecik002, post #1

Odepnij to rozszerzenie pamięci (wystarczy zsunąć z pinów, żeby nie było styku, nie musisz kabli rozpinać) i wtedy spróbuj odpalić. Jeśli nie będzie zmian, przestaw przełącznik ten "wyżej" (co do niego idą pomarańczowe i białe kabelki).
Generalnie masz rozszerzenie +0.5MB chip + 1.5MB slow (razem +2MB), całkiem ładnie pospinane (da się rozmontować).
[#4] Re: A500 Problem z uruchomieniem

@krecik002, post #1

Zauważyłem ze 1 nóżka jest ułamana przy scalaku tym po prawej stronie.

W
Ułamana czyli nie styka? Daj fotkę, która dokładnie i przy którym scalaku.
Bateria nie wylała w rozszerzeniu? Zrób dokładniejszą fotkę tej okolicy.
[#5] Re: A500 Problem z uruchomieniem

@snifferman, post #4



To co na zdjęciu po prawej stronie gniazdo na scalak ma urwana 1 nogę. jaka złotą igielke. Scalak jest cały.

Zrobię jutro zdjęcie dokładne o co chodzi.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem