kategorie: A4000, Sprzęt
[#1] RapidRoad AHI
Mam takie pytanie - prośbę. Kontroler USB RapidRoad i Poseidon 4.5 widzi zewnętrzną kartę dźwiękową E-mu 0202 USB. Widzi i tylko tyle - czyli zaznaczona jest na żółto. Po uruchomianiu AHI - karta jest niewidoczna. Jak ustawić Poseidona aby karta była normalnie odczytywana (dodam, że Poseidon coś tam pokazuje, że to jest karta E-MU 202) Nie wiem co ustawić aby było dobrze. Karta E-MU 202 to karta full duplex - może tu jest problem. Może ktoś jest w temacie zewnętrznych kart dźwiękowy i mógłby mi pomóc?
[#2] Re: RapidRoad AHI

@maszynaw, post #1

Poseidon to jedno. Jak nie ma strerownika AHI dla tej karty to nie będzie działać.
[#3] Re: RapidRoad AHI

@maszynaw, post #1

Nie ma takiej opcji żebyś uruchomił tą kartę. Fakt, że jest widoczna to akurat naturalne.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 14:14:10 przez Kilos
[#4] Re: RapidRoad AHI

@Kilos, post #3

znalazłem taki oto odnośnik https://www.youtube.com/watch?v=gAMADQUXN5Y - filmik pokazujący działanie RapidRoad - wynika z niego, że teoretycznie w AHI powinno się coś takiego pojawić - jest to pokazane w 20:26 tego filmu.
[#5] Re: RapidRoad AHI

@maszynaw, post #1

A rapidroad ma isochronous transfery? Chyba tylko Daneb miał (+kompy MorphOSowe).
[#6] Re: RapidRoad AHI

@michal_zukowski, post #5

nie wiem co to są "isochronous transfery" ....
[#7] Re: RapidRoad AHI

@maszynaw, post #6

To takie transfery USB co są wykorzystywane podczas przesyłania dzwięku. Więszkość sterowników tego nie ma, nie wiem co z RapidRoad.
[#8] Re: RapidRoad AHI

@michal_zukowski, post #7

U mnie na RapidRoad pod X-Surf działa karta muzyczna, co prawda nie używam ale dźwięk potrafi puścić.
[#9] Re: RapidRoad AHI

@Risc, post #8

Jaka to karta muzyczna?
[#10] Re: RapidRoad AHI

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #2

[#11] Re: RapidRoad AHI

@wali7, post #9

Wygląda tak, chyba najtańsze co jest na Allegro, gdzieś miałem tez taką bezkalkową w przeźroczystej zielonej obudowie też działał.

A rozpoznawana jest tak.


Trochę brak jej stabilności, ale to raczej kwestia dobrania odpowiedniego AHI.
Pamiętam jak się nakombinowałem by moja AD516 działała stabilnie, teraz puszcza wszystko co tylko można MOD, MP3, XM, S3M ... byle by player korzystał z AHI np. SongPlayer, HIp lub AmigaAmp

Ale za to FM801 koszmarnie działa pod HIPPO

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 23:04:40 przez Risc
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem