kategoria: A600
[#1] Amiga 600 i telewizor LCD
Jak przyłączyć amige do telewizora poprzez złącze video w amidze a nie composite , kupiłem specjalny przewód do podłączenia przez RGB , jest tylko dzwięk , nie ma obrazu , jak przez composite to wszystko jest ok ale ta jakość ekranu daje wiele do życzenia .
[#2] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@hatak36, post #1

Jaki telewizor?Jeśli LCD/LED to musisz wiedzieć, że one chyba mają zwykle okrojone Euro/Scart i tam nie ma RGB.
[#3] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@hatak36, post #1

Sprawdzałeś w instrukcji obsługi czy ma przełącznik RGB? Może być potrzebna zmiana trybu.
[#4] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@pgru2, post #3

Samsung led 47 cali smart . Sprobuje z przelacznikiem trybu pracu zlacza
[#5] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@hatak36, post #4

Sprawdź na drugim gnieździe. Mój Samsung ma dwa, ale tylko jedno obsługuje RGB.
[#6] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@perinoid, post #5

Mój samsung 3d też ma dwa wejścia ale na takim dużym tv też jest lipa
Dlatego kupiłem Samsung SyncMaster 940MW
Obraz żyleta
[#7] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@Kulamario, post #6

I na 940MW obraz przez SCART nie drży delikatnie w pionie jak na 741/941MP?
[#8] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@Jacques, post #7

Jak zmieniłem GBS8200 na ten telewizor to dla mnie jest to żyleta
[#9] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@Kulamario, post #8

Polecam s-video mod
Mam we wszystkich swoich A600 i A1200.


Używam MP711 do retro sprzętów i ogólnie jestem zadowolony.
Dla przyszłych nabywców, muszę dodać że MP711 ma BEZNADZIEJNE głośniki oraz, że nie wyświetla obrazu przez Euro z ZX SPECTRUM +2

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 08:29:23 przez movin
[#10] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@movin, post #9

Polecam s-video mod

I nie miga obraz w laced ?
[#11] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@ryshard, post #10

Migać w Lace 50 Hz będzie zawsze, niezależnie czy podepniesz Ami przez Composite, S-Video, czy RGB. Co więcej, im bardziej ostry obraz, tym zazwyczaj miganie jest bardziej widoczne.
[#12] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@wali7, post #11

Pytanie laika co nie miał styczności. W laced będzie obraz migał nawet na CRT obsługującym H 15Khz? Zostaje tylko Indy lub GBS8200 ? Bo odpaliłem ostatnio net na A600, ale w Hires bez laced to raczej nie ma sensu.
[#13] Re: Amiga 600 i telewizor LCD

@ryshard, post #12

Mam monitor Dell z wejściem S-Video i Composite, używam laced z przejściówką svideo od Architect1200, owszem miga, ale bardzo delikatnie, jak najbardziej da się pracować. Obraz ładny i ostry. Polecam
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem