kategoria: A600
[#1] A600 i "brzydki" obraz
Witam, mam A600 podpięte przez Scart do Samsunga 711MP, do tej pory myślałem, że obraz po prostu taki jest przez Scart, cienie, nieostry w tle pływające linie, ale wczoraj podłączyłem pod ten TV A500+ Rev.8.1a i obraz jest dużo ostrzejszy, brak cieni i lekkie pływanie linii w tle. Od czego zacząć szukanie przyczyny? Czy po prostu enkoder Sony w A600 już tak ma?
[#2] Re: A600 i "brzydki" obraz

@ryshard, post #1

Ale jaki enkoder, SCART to przecież RGB. Chyba, że masz kabel composite -> SCART ale wtedy odpowiedź jest oczywista...
[#3] Re: A600 i "brzydki" obraz

@Krashan, post #2

Pobierznie rzuciłem okiem na schemat i wydaje mi się że RGB wychodzi z nóg 21-23 U12 CXA1145. Jedynie sygnał synchronizacji z U32. Ale wydaje mi się, że to problem z zasilaniem. Ostatnio kupiłem okazyjnie drugi zasilacz do tej A500+, po podłączeniu do A600 obraz w ogóle kaszana, pływające linie, po podłączeniu do A500+ poprzedniego jak i tego drugiego zasilacza obraz normalny.
[#4] Re: A600 i "brzydki" obraz

@ryshard, post #3

Sprawdź kabel, sprawdź zasilacz pod względem volt i amperażu jaki daje. Sprawdź kondensatory.
[#5] Re: A600 i "brzydki" obraz

@ryshard, post #3

wydaje mi się że RGB wychodzi z nóg 21-23 U12 CXA1145
Tak, ale w przypadku RGB ten układ robi tylko za wzmacniacz. Błędnie założyłem, że w A600 jest podobnie jak w A1200, tam sygnały RGB nie przechodzą przez CXA1145.

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:50:17 przez Krashan
[#6] Re: A600 i "brzydki" obraz

@Krashan, post #5

No właśnie, może ten wzmacniacz tak szumi. Jakiej wartości był ten tantal na CX'ie, bo mam go wylutowanego, może coś pomoże.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem